PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W jury Polskich Filmów Fabularnych znalazły się trzy niezwykle utalentowane kobiety. Fiona Weir, reżyserka castingu filmów o przygodach Harrego Pottera, Helena Coan, doskonała dokumentalistka i Tonia Mishiali, która od lat w centrum swoich filmów stawia kobiety i ich problemy. Jurorki obejrzą 11 polskich filmów i zdecydują do kogo trafi 100 000 PLN – nagroda Dominika Kulczyk Productions.

Swoją karierę w castingu Fiona Weir zaczęła, asystując słynnej reżyserce castingu, Mary Selwyn. Panie pracowały przy takich obrazach, jak: “Love Actually” czy “Harry Potter i Czara Ognia”. Weir sama została główną reżyserką castingu ostatnich czterech części serii, reżyserowanych przez Davida Yates’a. Dalsza współpraca objęła również tworzenie obsady do wszystkich trzech części filmów serii “Fantastyczne Zwierzęta”. Fiona Weir decydowała o obsadzie filmów: “Brooklyn”, “Pokój” i “Judy”, z których każdy zdobył Oscary lub nominacje do nich dla najlepszych aktorów. Pracowała z czołowymi reżyserami filmowymi, m.in z Clintem Eastwoodem (J. Edgar, Invictus) i Romanem Polańskim (Ghost Writer, Carnage).


Helena Coantobrytyjska reżyserka, scenarzystka i muzyk. Zaczęła swoją karierę w filmie, reżyserując dokumentalne i fabularne krótkie metraże. Szerokim echem odbył się jej niezależny debiut “Chasing Perfect”, opowiadający historie o projektancie samochodów Franku Stephensonie. Sukcesem okazał się również jej kolejny film “Audrey” o gwieździe kina. Zdobył uznanie krytyki i trafił do szerokiej dystrybucji. Najnowszy projekt Heleny to produkcja Amazon Original pod tytułem “Lioness”. To kolejny dokument, tym razem o bokserce Nicoli Adams, czyli pierwszej kobiecie, która wygrała olimpijskie złoto w boksie. 


Cypryjska producentka i reżyserka Tonia Mishiali w centrum swoich filmów stawia kobiety i ich problemy. Przez lata reżyserowała dla teatru i telewizji, ale w 2013 zaczęła pracę nad filmami kinowymi. Po kilku filmach krótkometrażowych, które były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach, w 2018 Tonia nakręciła swój pełnometrażowy debiut fabularny “Pause”. Film pokazywany był w świecie festiwalowym, między innymi również w Konkursie Głównym Mastercard OFF Camera w 2019.  Zdobył wiele nagród, w tym nagrodę FIPRESCI dla Najlepszego greckiego filmu roku. Mishiali jest również członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cyprus Film Days.


Więcej o Konkursie Polskich Filmów Fabularnych TUTAJ .

 

MR
Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  6.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
46. FPFF. Znamy składy jury!
Znamy selekcję w konkursie filmów krótkich 8. edycji Wama Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll