PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.09.2021
Pierwszy pokaz kinematografu na ziemiach polskich odbył się jesienią 1896 roku w krakowskim Teatrze Miejskim. Dzisiaj to Teatr imienia Juliusza Słowackiego. Widzowie obejrzeli kilkanaście filmów z atelier braci Lumiere. Po 125 latach kino symbolicznie wraca do Krakowa. W tym samym miejscu – uroczystą galą poświęconą historii kina - zaczyna się 14.Mastercard OFF CAMERA. Święto kina niezależnego potrwa do 12 września.

Ponad 300 gości i kilkaset tytułów filmowych, przegląd tego, co w światowym kinie niezależnym najciekawsze, inspirujące rozmowy i ciekawe spotkania. Tak wygląda plan na początek jesieni w filmowym świecie.Organizatorzy przygotowali aż trzy lokacje kina plenerowego: Plac Szczepański, Rynek Podgórski i Plac Wolnica. W programie znalazły się filmy, które skradły serca widzów na całym świecie. Komedia czy dramat? Klasyk a może coś nowego? Głośne tytuły, wzruszające obrazy, znani aktorzy i wiele niespodzianek.


Do Krakowa wraca też festiwalowe Kino Samochodowe. Wywołujący ścisk w żołądku “Niedosyt”, nieokiełznana “Czarownica miłości”, duszne “Demony prerii” i postapokaliptyczne “Turbo kid”! To wszystko i wiele więcej będzie można oglądać na parkingu przy Stadionie Miejskim.


Przez ponad tydzień, Plac Szczepański stanie się wyjątkową przestrzenią filmowych atrakcji. Konkursy, warsztaty, spotkania z gwiazdami, szokujące metamorfozy oraz szansa na wielką aktorską karierę – to wszystko już od 3 września w Miasteczku Festiwalowym. W otoczeniu zabytkowych kamienic o swojej pracy opowiedzą znane z pierwszych stron gazet gwiazdy. Rozmowy z nimi poprowadzą Alicja Myśliwiec w ramach PlayerSerialcon i Olivier Janiak. 


Dzięki agencji castingowej OUTSIDE, każdy odwiedzający Miasteczko Filmowe będą mogli spróbować swoich sił w aktorskim fachu. W sobotę 11 września na Placu Szczepańskim będą czekać profesjonalni makijażyści, którzy zadbają o „gwiazdorski” wygląd.


Towarzysząca Festiwalowi impreza poświęcona serialom po raz pierwszy zawita na Plac Szczepański. W czasie serialconowych paneli będzie można usłyszeć m.in. o kulisach tworzenia polskiej wersji kultowego „The Office”, rodzimym krajobrazie streamingowym oraz miejscach rozsławionych przez serialowe produkcje. O procesie tworzenia treści audiowizualnych, opowiedzą także prowadzący warsztaty filmowe, które codziennie odbywać się będą w namiocie ProIndustry.


Program Festiwalu TUTAJ.

MR
Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  3.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Żeby nie było śladów" polskim kandydatem do Oscara
46. FPFF: kino online plus
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll