PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
2 września w warszawskim Multikinie odbędzie się uroczysta gala otwarcia 18. Millennium Docs Against Gravity. Festiwal potrwa do do 12 września, a już 16 września startuje edycja online, która zakończy się 3 października.
Festiwal osiąga pełnoletniość, z kolei wrocławska edycja świętuje w tym roku swoje 10-lecie. Już jutro, 3 września, we wszystkich siedmiu miastach festiwalowych rozpoczną się projekcje filmów. Festiwal w części kinowej potrwa do 12 września. 13 września zostanie ogłoszony program części online, która startuje 16 września na mdag.pl i zakończy się 3 października.

Filmem otwarcia tegorocznego festiwalu jest „Jestem Greta” (I Am Greta) Nathana Grossmana. To intymny portret najsłynniejszej aktywistki na świecie, pokazujący jej codzienności oraz życie z zespołem Aspergera. Reżyser towarzyszył Grecie od momentu, kiedy pod szwedzkim parlamentem rozpoczęła strajk szkolny, aż po wizytę na szczycie klimatycznym w Katowicach oraz w Nowym Jorku.

Podczas gali zostanie wręczona Nagroda Miesięcznika „Focus” dla Największej Osobowości Festiwalu. Otrzyma ją Greta Thunberg za to, jak szybko stała się głosem całego pokolenia, a szkolny strajk klimatyczny stał się ogromnym ruchem na całym świecie.

Jak co roku, podczas Millennium Docs Against Gravity swoje światowe i europejskie premiery będą mieć znakomite filmy polskie. Tym razem o Nagrodę dla Najlepszego Polskiego Filmu, Nagrodę Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim oraz Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych powalczy 14 filmów, m.in. „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego, „Już tu nie wrócę" Mikołaja Lizuta, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” Rafaela Lewandowskiego, „Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy.

Więcej informacji: www.mdag.pl
LK
MDAG
Ostatnia aktualizacja:  2.09.2021
Zobacz również
Szkoła Filmowa w Łodzi znowu w czołówce
46. FPFF: koncerty muzyki filmowej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll