PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy – organizator innowacyjnego programu rozwoju filmów dokumentalnych dla dzieci SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych oraz festiwal Millennium Docs Against Gravity zapraszają na 2. Forum Filmu Dokumentalnego dla Dzieci, które odbędzie się 6 września o 10:00 w warszawskim kinie Luna.

W programie znalazły się:

  • pitching 6 powstałych w ramach programu SKOK W DOK projektów (na koniec forum odbędą się spotkania w formule one-to-one)
  • case studies produkcji dokumentalnej dla dzieci w Europie przygotowany wspólnie z IDFA Kids&Docs
  • debata na temat różnic między filmem dokumentalnym o dzieciach i filmem dokumentalnym dla dzieci (wraz z projekcją filmów).

 

Formularz zapisów na Forum znajduje się: TUTAJ.


SKOK W DOK to program rozwoju filmów dokumentalnych dla dzieci. Podczas kilku całodniowych sesji, wraz z tutorami, dorośli uczestnicy pracują nad pomysłami filmów dla dzieci. Traktujemy naszych przyszłych odbiorców poważnie, dlatego nasze dorosłe pomysły konsultujemy z młodymi widzami. Nasi młodzi specjaliści będą też uczyć się podstaw tworzenie dokumentów i krytyczno-filmowej analizy. Program kończy publiczna prezentacja pomysłów (pitiching) przed ekspertami w ramach partnerskiego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Rekrutacja dla dzieci i filmowców trwa!

 

SKOK >> DLA DZIECIAKÓW przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10 lat i więcej. Uczestniczki i uczestnicy będą oglądać filmy dokumentalne, brać udział w praktycznych warsztatach krytyczno-filmowych oraz uczyć się podstaw robienia filmu. A przede wszystkim będą uczyć się wyrażać swoje opinie i konsultować pomysły, nad którymi pracują dorośli. Wybierzemy około 12 osób.

 

SKOK >> DLA DOROSŁYCH przeznaczony jest dla tych, którzy chcą stworzyć pomysły na filmy dokumentalne dla dzieci. Zapraszamy filmowców, artystów na początku swojej drogi twórczej lub tych dla których film dokumentalny dla dzieci jest nowym, interesującym obszarem. Czekamy również na zgłoszenia nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osoby pracujące z dziećmi, wszystkich tych, którzy “czują” film, mają pomysły i chcą popracować twórczo. Można zgłaszać się w tandemach (należy to uwzględnić w zgłoszeniu). Wybierzemy około 8 pomysłów.MR
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  25.08.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Zapowiedź książki o Janie Kobuszewskim
„Czarną owcę” zobaczyło już ponad 100 tysięcy widzów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll