PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Swoje filmy zaprezentują twórcy Magnus von Horn, reżyser "Sweat", Łukasz Grzegorzek, reżyser "Moje wspaniałe życie" oraz Matuesz Rakowicz, twórca "Najmro". 12. edycja Festiwalu Kamera Akcja odbędzie się w Szkole Filmowej w Łodzi na offline’owej wersji 12. FKA (30.09-3.10).
Ulubieni twórcy kameroakcyjnej publiczności powracają. Natalia Grzegorzek - producentka i Łukasz Grzegorzek - reżyser „Kampera”, „Córki trenera”, a teraz „Mojego wspaniałego życia” zaprezentują swój najnowszy film i spotkają się z publicznością. Reżyser z uwagą prowadzi Joannę, główną bohaterkę filmu przez świat ciągłych wymagań ze strony najbliższej rodziny, kreując jednocześnie jej wielowymiarowy portret, który wyłamuje się z utartych klisz i uproszczeń. „Moje wspaniałe życie” to tragifarsa wpuszczająca do polskiego kina trochę świeżego powietrza, bo – jak mówi producentka Natalia Grzegorzek – robić „swoje” kino to (...) tworzyć filmy, w które wierzę, o które chcę walczyć. Uważam, że polskie kino potrzebuje humoru i filmów środka, tu widzę swoją niszę. Dzieło w iście sundance'owym stylu zostanie pokazane przedpremierowo podczas 12. Festiwalu Kamera Akcja stacjonarnie w Szkole Filmowej w Łodzi.


Prawdziwe życie rozpadające się przez Internet i technologię – brzmi jak odcinek popularnego serialu Netfliksa „Czarne lustro”, a może jak rzeczywistość social mediów? Magnus von Horn, reżyser szwedzkiego pochodzenia, który ze swoim debiutanckim „Intruzem” pojawił się w canneńskim Director’s Fortnight, pokazuje, że zawładnięcie  naszym życiem przez social media dzieje się tu i teraz. Portretując w "Sweat" postać influencerki, tworzy historię o samotności i autodestrukcji. Film jako jedyny z polskich tytułów pojawił się w oficjalnej selekcji festiwalu filmowego w Cannes w 2020 roku. Po tym sukcesie posypał się deszcz kolejnych nagród m.in. dla Magdaleny Koleśnik („Kruk”) za najlepszą główną rolę kobiecą. O życiu w sieci rozmawiać będą m.in. reżyser Magnus von Horn oraz producent Mariusz Włodarski. Wstęp na spotkanie, które odbędzie się stacjonarnie w Szkole Filmowej w Łodzi w ramach projektu Akcja Edukacja będzie darmowy.

„Najmro” to produkcja inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego – „mistrza ucieczek”, który 29 razy uciekał z aresztów, ośmieszając władze i organy ścigania. Jest to też niebanalne love story, opowieść o bohaterze, który wokół ma mnóstwo kobiet, w kieszeni worek pieniędzy, a i tak jest w stanie poświęcić swoje życie dla tej jedynej. Reżyserem jest debiutujący w tej roli Mateusz Rakowicz, storyboardzista współpracujący z m.in. Agnieszką Holland czy Władysławem Pasikowskim. Jak sam mówi – twórcom zależało „na zbudowaniu postaci głównego bohatera w podobnym duchu jak w «Wilku z Wall Street» czy w «Złap mnie, jeśli potrafisz»”. Brawurowe wyczyny Najmro będzie można obejrzeć podczas 12. FKA OFFLINE w Szkole Filmowej w Łodzi.


MR
Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  24.08.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Kraj": Maciej Ślesicki znowu za kamerą
Znamy Skład Komisji Oscarowej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll