PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Reżyser Tomasz Wasilewski, projektantka kostiumów „Gry o tron” Gemma Jackson i producentka Lee Magiday ocenią filmy w ramach konkursu głównego "Wytyczanie Drogi" podczas 14. Festiwalu Mastercard Off Camera.
Międzynarodowe jury wybierze najlepszy pełnometrażowy film, który wyróżniony zostanie Krakowską Nagrodą Filmową. Do kogo trafi 25.000 USD, przekonamy się 11 września.

Konkurs "Wytyczanie Drogi" adresowany jest do reżyserów stawiających początkowe kroki w kinematografii. Mogą oni zgłaszać swój pierwszy bądź drugi pełnometrażowy film.

Tomasz Wasilewski ukończył Akademię Filmu i Telewizji oraz PWSFTviT w Łodzi. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „W sypialni” miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach w 2012 roku i był jednym z najczęściej prezentowanych polskich filmów na międzynarodowych festiwalach filmowych. Wasilewski jest zdobywcą Nagrody Jury dla młodego talentu reżyserskiego na 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Płynące wieżowce” (2013).  Z kolei w 2016 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie zdobył Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz do „Zjednoczonych stanów miłości”. Trafił na listę dziesięciu europejskich twórców, na których w 2016 roku trzeba zwrócić uwagę prestiżowego amerykańskiego magazynu „Variety”. Obecnie pracuje nad swoim czwartym filmem fabularnym „Fools”.

Gemma Jackson od wielu lat projektuje kostiumy i nie przestaje inspirować. To ona zdecydowała, jak będą ubrani bohaterowie „Gry o tron”. Dbała również o kostiumy w najgłośniejszych filmach Guya Ritchiego, takich jak „Alladyn”, „Gentelmani” Czy „Król Artur. Legenda miecza”. To ona odpowiada za ekranowy wizerunek Bridget Jones.  Niedawno zakończyła pracę nad „The Outfit” reżyserskim debiutem uznanego scenarzysty Grahama Moore'a.  Gemma zaprojektowała również kostiumu do filmu „Finding neverland”, za które była nominowana zarówno do Oscara, jak i do nagrody BAFTA.

Lee Magiday do producentka i scenarzystka. W jej dorobku znalazła się m.in. doskonała “Faworyta” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa z Olivia Colman, Emmą Stone i Rachel Weisz. Była również producentką bardzo dobrze przyjętego filmu „Lobster” i „Gliniarza”.

Konkurs Główny „Wytyczanie drogi” to część projektu „Obraz świata / Świat w obrazach" realizowanego podczas 14. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Więcej o programie i przewidywanych atrakcjach można znaleźć na www.offcamera.pl


LK
Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  24.08.2021
Zobacz również
Nowe Horyzonty: co oglądać na festiwalu online?
"Dziewczyny z Dubaju": pierwsza zapowiedź wideo
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll