PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jedną z najgłośniejszych polskich premier na festiwalu Nowe Horyzonty był film "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Jesienią film trafi do dystrybucji na platformie Netflix.
- Znakomite kino, które będzie oglądane nie tylko u nas. Każdy aspekt realizacji stoi tu na najwyższym poziomie, od reżyserii Piotr Domalewski po nawet niewielkie role aktorskie (poza znakomitym Tomaszem Ziętkiem na pierwszym planie, na absolutne wyróżnienie zasługuje Tomek Schuchardt jako homofobiczny glina; to wybitny drugoplanowy występ na poziomie oscarowym, chwilami przypominający mi szorstkość Gene'a Hackmana we "Francuskim łączniku" - pisał na gorąco po premierze "Hiacynta" na festiwalu Nowe Horyzonty krytyk filmowy Michał Oleszczyk."Hiacynt" okazał się jedną z najgłośniejszych i najbardziej komentowanych polskich premier na festiwalu.

Film w reżyserii Piotra Domalewskiego jest thrillerem osadzonym w latach 80., opowiadającym kryminalną historię śledztwa prowadzonego w sprawie seryjnego mordercy gejów. Jego głównym bohaterem będzie Robert, młody milicjant "z zasadami", który wpada na trop groźnego przestępcy. W toku śledztwa poznaje Arka i postanawia wykorzystać go jako informatora. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak relacja z nowopoznanym mężczyzną wpłynie zarówno na jego pracę, jak i życie osobiste.

Nagrodzony na Script Wars scenariusz napisał Marcin Ciastoń. Zdjęcia stworzył Piotr Sobociński Jr. Główną rolę w filmie zagrał Tomasz Ziętek. Partnerują mu Hubert Miłkowski, Ada Chlebicka, Tomasz Schuchardt, Marek Kalita, Agnieszka Suchora.

"Hiacynt" będzie walczył o Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni. Zgodnie z zapowiedzią potem film jesienią zostanie pokazany na platformie Netflix.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.08.2021
Zobacz również
"Dziewczyny z Dubaju": pierwsza zapowiedź wideo
KAMERALNE LATO. Filmowy Kraków w natarciu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll