PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zakończyło się Polish Days 2021 – najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 
Polish Days, fot. Nowe Horyzonty

Ponad 150 przedstawicieli branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach obejrzało gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczyło w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, najlepsze projekty zostały nagrodzone przez partnerów i współtwórców Polish Days. Wśród nich są dwa z działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studia Munka - debiuty Marcina Filipowicza Damiana Kocura.

Nagrodę Screen International przyznawaną w tym roku po raz trzeci otrzymał film "Kobieta na dachu" w reżyserii Anny Jadowskiej, produkowana przez Donten & Lacroix Films. Nagrodą dla wybranego projektu z sekcji works in progress jest promocja przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.

Stypendium PISF dla producenta otrzymała Marta Szarzyńska (Kinhouse Studio) Nagroda została ufundowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i umożliwia udział w warsztatach dla producentów – EAVE Producers Workshop 2022.

Nagrodę ufundowaną przez Coloroffon Film - pokrycie kosztów postprodukcji obrazu (wartość do kwoty 15 tys. zł, z wyłączeniem VFX) otrzymał projekt "Braty" w reżyserii Marcina Filipowicza, produkowany przez Studio Munka.

No Problemo Music przyznało nagrodę dla trzech projektów: "Chleb i Sól" (reż. Damian Kocur), "Roving Woman" (reż. Michał Chmielewski), "Kobieta na dachu" (reż. Anna Jadowska). Firma oferuje bezpłatne wykorzystanie dowolnych utworów z fonoteki Audio Network w filmie i materiałach promocyjnych bez ograniczeń czasowych, terytorialnych i pól eksploatacji.

  Wydarzenie Polish Days, które odbyło się w dniach 15 – 17 sierpnia 2021 podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, współorganizowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami wydarzenia są: EAVE, Screen International, Coloroffon, Wrocław Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Łódź Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Silesia Film Commission, DI Factory.  Patronami medialnymi są Cineuropa, Film New Europe, Film & TV Kamera i Film Pro.WRÓB
Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  19.08.2021
Zobacz również
Kino drogi w programie 8. tygodnia Letniego Taniego Kinobrania
"Żeby nie było śladów": nowy plakat wyczekiwanego filmu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll