PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Debiut Agi Woszczyńskiej „Cicha ziemia" to jedyny polski film, który znalazł się w oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Dramat z Agnieszką Żulewską i Dobromirem Dymeckim w rolach głównych powalczy o nagrodę w prestiżowej sekcji Platform.
Premiera na Festiwalu w Toronto uznawana jest za pierwszy krok na oscarowej ścieżce, a ew. nagrody prawie zawsze przekładają się na nominacje do Oscarów – tak swoją międzynarodową karierę rozpoczęła „Ida" Pawła Pawlikowskiego.

- Jestem szczęśliwa i zaskoczona tak ciepłym odbiorem filmu, tym bardziej, że do pokazania go szerszemu gronu nakłonili mnie moi wspaniali przyjaciele -  współrealizatorzy. Cieszy również fakt, że to, co jest tematem filmu, jego potencjał krytyczny, pracuje mocno nie tylko w nas, ale coraz częściej staje się przedmiotem zbiorowej refleksji. Już półfinał był wielkim wyróżnieniem, a finał, czyli sygnał, że film ludzi dotyka, sam w sobie jest nagrodą - mówi Nastazja Gonera w rozmowie z SFP.

Anna (Agnieszka Żulewska) i Adam (Dobomir Dymecki) wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

Cicha ziemia" to pełnometrażowy debiut fabularny Agi Woszczyńskiej. Jej krótki metraż „Fragmenty" znalazł się w 2014 roku w selekcji Festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Realisateurs i był jednym z najgłośniejszych shortów wyprodukowanych przez Szkołę Filmową w Łodzi.

Za produkcję „Cichej ziemi" odpowiadają Agnieszka Wasiak z Lava Films („Sweat", „Niepamięć", „Śniegu już nigdy nie będzie"), Giovanni Pompili z włoskiego Kino Produzioni i Jordi Niubo z czeskiego i/o post. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Eurimages, MIC – Ministero della cultura Direzione generale Cinema ed audiovisivo oraz Czech Film Fund. Film do polskich kin wprowadzi firma Gutek Film.

LK
Gutek Film
Ostatnia aktualizacja:  13.08.2021
Zobacz również
Eko-spotkania w Kinie Kultura
Nastazja Gonera w finale studenckich Oscarów!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll