PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film Nastazji Gonery, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi pt. "Pierwsza Lato Końca Świata", znalazł się wśród 37 finalistów 48. Student Academy Awards.
Drogę Nastazji Gonery do studenckiego Oscara śledzimy od momentu zakwalifikowania się jej filmu "Pierwsza Lato Końca Świata" do grona półfinalistów 48. Student Academy Awards. Obecnie film znalazł się wśród 37 finalistów. Jest 7 w kategorii międzynarodowy film krótkometrażowy. Laureatów poznamy 21 października.

W tajnym ośrodku wojskowym, gdzieś nad polskim morzem, gdzie dokonuje się dziwny eksperyment - grupa naukowców i wojskowych przemienia recydywistów w zwierzęta. Nad przebiegiem eksperymentu czuwa Gaja - naukowiec, weterynarz przyszłości. Starannie dobiera skazańców do potrzeb natury, opiekuje się zwierzętami i decyduje, kiedy mogą zostać wypuszczone na wolność, by spełnić swoją rolę jako odrodziciele gatunku. W tej trudnej, wymagającej - również moralnie - pracy pomagają jej, na tyle, na ile potrafią, jej dzieci - kilkuletnia Bebe i dorastający Janek. Do czasu, gdy w nowoprzybyłym transporcie skazańców do ośrodka trafia też U., młoda dziewczyna, która natychmiast zwraca uwagę Janka…Film Gonery zdobył już nagrodę Srebrnego Lajkonika podczas ostatniego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego za "przewrotne spojrzenie na sprawy ludzi i zwierząt oraz niejednoznaczną, konsekwentnie prowadzoną narrację".

Opiekunem artystycznym filmu jest Filip Bajon.

Nastazja Gonera (ur. 1990) jest teatrolożką, reżyserką i scenarzystką, absolwentką PWSFTviT w Łodzi. Jest autorką kilku filmów krótkometrażowych, teledysków i filmów dokumentalnych. Jest także finalistką konkursu organizatorów Teren TR w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Jako najmłodsza uczestniczka wyreżyserowała czytanie performatywne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Digital Play w teatrze studyjnym w Warszawie i Nowym Jorku. Pracuje obecnie nad swoim debiutem fabularnym.


LK/WROB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  12.08.2021
Zobacz również
„Cicha ziemia” Agi Woszczyńskiej w oficjalnej selekcji Festiwalu w Toronto
Bolesław Pawica – kolekcjoner Yachów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll