PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ujawniono pierwsze tytuły Konkursu Głównego 14. Mastercard OFF Camera. Wśród nich znalazł się "Sweat" Magnusa von Horna. Festiwal odbędzie się od 3 do 13 września 2021 roku.
Popularność w dobie mediów społecznościowych, społeczne nierówności, słabości systemu wsparcia i siła represji ze strony struktur państwowych, w końcu siła rodzinnych więzi to tematy, które poruszają filmy z Konkursu Głównego. Zwycięzca konkursu otrzyma Krakowską Nagrodę Filmową o wartości 25000 USD.

Wiadomo już, że o nagrodę powalczy "Sweat", nowy film Magnusa von Horna, opowiadający o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness. Reżyser przygląda się blaskom oraz cieniom popularności w dobie mediów społecznościowych. Udowadnia też, jak łatwo wykreować w nich wizerunek, mający tak naprawdę niewiele wspólnego z rzeczywistością.

"Sweat" reż. Magnus von Horn

Inne filmy, który widzowie zobaczą w ramach Konkursu Głównego:
   
Trzecia wojna” - debiut urodzonego we Włoszech francuskiego reżysera Giovanniego Aloi. Jego bohaterem jest dwudziestoletni Leo (Anthony Bajon), który właśnie ukończył kurs wojskowy przygotowujący do zapobiegania i walki z terroryzmem. W związku z tym zostaje wraz z towarzyszami szkolenia wysłany do patrolowania ulic Paryża. Skupiając się na wyniszczonej psychice trenowanych w strachu i panice żołnierzy, Aloi przeprowadza bezlitosną krytykę opresyjnego aparatu państwa.

Last Days of Spring” - kameralny dramat, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mieszkająca w slumsach na obrzeżach Madrytu familia Gabarre Mendoza nie ma łatwego życia, ale mimo to stara się należycie celebrować każdy dzień. Sytuacja niespodziewanie komplikuje się z chwilą, gdy na skutek sprzedaży ziemi bohaterowie dowiadują się, że muszą opuścić dom. Z pozycji wnikliwego, ale i pełnego empatii obserwatora reżyserka Isabel Lamberti przygląda się ich perypetiom.

After Love” Aleem Khana początkowo rozgrywa się w angielskim portowym mieście Dover. Sprzątając dom z rzeczy swego niedawno zmarłego męża, Mary Hussain, która – jak się można domyślać – ze względu na małżonka przeszła na islam, odkrywa sekret sprzed lat. Widzowie oczami Mary oglądają fascynującą opowieść o niespodziewanym zderzeniu dwóch odmiennych kultur i rzeczywistości.

Listen” debiut reżyserki i scenarzystki Any Rochy de Sousy. Film opowiada historię imigranckiej portugalskiej rodziny mieszkającej na przedmieściach Londynu. Rodzice starają się, jak mogą, żeby zapewnić trójce swoich dzieci jak najlepsze warunki życia. Wskutek niefortunnego zdarzenia w szkole ich siedmioletniej niesłyszącej córki, w sprawy rodziny angażują się brytyjskie służby socjalne, zaniepokojone bezpieczeństwem dzieci. Reżyserka pokazuje, jak łatwo wyciągnąć pochopne i krzywdzące wnioski oraz jak bardzo tkwimy w gęstej sieci uprzedzeń.
 
Konkurs Główny „Wytyczanie drogi” to część projektu „Obraz świata / Świat w obrazach" realizowanego podczas 14. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Więcej o programie można znaleźć na stronie www.offcamera.pl

LK
OFF CAMERA
Ostatnia aktualizacja:  9.08.2021
Zobacz również
Kto zdobył nagrodę publiczności na "Dwóch Brzegach"?
"Bo we mnie jest seks”: plakat i pierwsza zapowiedź wideo filmu o Kalinie Jędrusik
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll