PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
XIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do udziału w Pitching Forum, które odbędzie się podczas najbliższej edycji Festiwalu w Gdyni od 29 września do 2 października 2021 r.
Będzie to już szósta edycja Pitching Forum, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką skutecznością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe, czego efekty możemy oglądać na antenach telewizyjnych, a nawet w kinach - film „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza” w reż. Ksawerego Szczepanika prezentowany był na pierwszym PITCHING FORUM w roku 2016, a od 23 lipca można go obejrzeć w kinach studyjnych w całej Polsce.

Od tego roku PITCHING FORUM odbywa się w ramach Akademii Filmowej Festiwalu NNW.

Pitching to krótka (do 5 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).
 
Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych, TVP Historia i TVP Dokument), telewizji komercyjnych (m.in. Canal Plus, Polsat Doku) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych).
 
Sesję pitchingową poprzedzą warsztaty z zakresu:
- kreacji zwiastuna (trailera) projektu
- oraz treningu prezentacji (pitchingu).

W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, doszlifują swoje projekty i przygotują je do publicznej prezentacji.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najciekawsze projekty zaprezentowane na sesji pitchingowej zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród w roku 2020 wyniosła ponad 40.000 zł.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski i świata – zarówno tej najnowszej, jak i bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu. 

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW

Projekty filmów do udziału w Pitching Forum wybierane są na podstawie zgłoszeń i zwiastuna (prezentacji audiowizualnej) przesyłanych wyłącznie przez internet. Projekty należy składać w terminie do 27 sierpnia 2021 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Festiwal zapewnia noclegi dla dwóch osób na każdy zakwalifikowany projekt (dla reżysera i producenta). Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

1.    wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl: https://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2021/08/karta-zgloszenia_NNW_PITCHING_FORUM_2021.docx

2.    do karty zgłoszenia dołączyć:
• krótki opis filmu/treatment (max. 1 strona formatu A4)
• ogólny budżet filmu (max. 1 strona formatu A4)
• CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A 4)

3.    podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres:  pitchingforum@festiwalnnw.pl

4.    zwiastun filmu wysłać za pośrednictwem serwisu WeTransfer  na ten sam adres mailowy, tj.  pitchingforum@festiwalnnw.pl .


ORGANIZATOR


Organizatorem Akademii Filmowej Festiwalu NNW oraz Pitching Forum jest stowarzyszenie Scena Kultury, które prowadzi szereg projektów z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Scena Kultury jest głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Akademia Filmowa Festiwalu NNW współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz dofinansowana ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Wszelkie pytania w sprawie Pitching Forum można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl
LK
Scena Kultury
Ostatnia aktualizacja:  5.08.2021
Zobacz również
15. BNP Paribas Dwa Brzegi: Pierwsze spotkanie o filmie "Żeby niebyło śladów"
"Nowy początek" na plakacie 29. EnergaCAMERIMAGE
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll