PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  4.08.2021
Rusza 4. edycja Octopus Film Festival. Dla wielbicieli kina gatunkowego przygotowano 46 filmów na 59 pokazach, w tym 10 polskich premier. Seanse zaplanowano aż w 11 lokacjach, w tym na terenie Stoczni Gdańskiej. Impreza potrwa do 8 sierpnia.
Octopus Film Festival wyróżnia się pokazami w niecodziennych miejscach korespondujących z filmem. Podczas tej edycji zaplanowano m.in. pokaz „Łowcy Androidów” (sobota, 7 sierpnia), na placu przed Elektrociepłownią w Gdańsku. Odbędzie się także Seans Ukryty, czyli pokaz, którego szczegóły do ostatniej chwili trzymane są w tajemnicy. Jaki film i gdzie zobaczą widzowie? O tym trzeba przekonać się osobiście w niedzielę, 8 sierpnia.

W tegorocznym Konkursie, prezentującym najciekawsze i najbardziej zaskakujące filmy gatunkowe z całego świata, znajdą się takie tytuły jak pokazywana na SXSW animacja dla dorosłych „Spine of Night”, kafkowsko-cronenbergowski „Mosquito State” Filipa Jana Rymszy, „Spree” prosto z festiwalu w Sundance czy horror „Bloodthirsty”, który miał światową premierę na Fantastic Fest.

Po seansach widzowie będą mogli ocenić obejrzane tytuły i przyznać – po raz drugi w historii Octopusa – Nagrodę Publiczności festiwalu.

W tym roku kontynuowana jest tradycja seansu z lektorem na żywo. W środę, 3 sierpnia, w programie zaplanowano pokaz kultowego filmu „Nagi instynkt”. Dialogi do thrillera Paula Verhoevena na żywo przeczyta Katarzyna Figura. Aktorka będzie też gościem festiwalu i na spotkaniu z widzami opowie o swoich przygodach przygodzie z kinem gatunkowym i nie tylko.

Organizatorzy chcą także przypomnieć historię i fenomen programu kryminalnego „997”. Gośćmi specjalnego wydarzenia będą Michał Fajbusiewicz – autor i prezenter programu – i dr Krzysztof Grzegorzewski z Uniwersytetu Łódzkiego, który pracuje obecnie nad monografią „997”. Widzowie będą więc mieli okazję nie tylko zobaczyć wybrane fragmenty, ale też dowiedzieć się, jak wyglądały kulisy pracy nad „997” i jakie zagadki kryminalne mroziły krew w żyłach polskich widzów w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie Octopus Film Festival.

LK
Octopus Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  4.08.2021
Zobacz również
Janusz Majewski – strzyżenie filmowego trawnika
Zobacz zdjęcia z filmu „Holiday”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll