PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  30.07.2021
BNP Paribas Dwa Brzegi rusza 31 lipca 2021 roku, a Kazimierz Dolny wypełnia się po brzegi widzami spragnionymi dobrego kina. Festiwal potrwa do 8 sierpnia.
BNP Paribas Dwa Brzegi – 15. Festiwal Filmu i Sztuki rozpoczyna się projekcją „Jeźdźców sprawiedliwości”, jednego z najbardziej znanych duńskich twórców filmowych i utalentowanego scenarzysty, Andersa Thomasa Jensena. W rolę byłego żołnierza Markusa, który wraca do domu aby zająć się nastoletnią córką, wcielił się rewelacyjny Mads Mikkelsen – to połączenie gwarantuje filmowe wrażenia najwyższej próby. Filmem zamknięcia jest niemiecki obraz „Jestem twój” Marii Schrader z udziałem Maren Eggert, Dana Stevensa i Sandry Hüller o eksperymencie przeprowadzanym w nieodległej przyszłości. Czy okaże się prawdą żartobliwe powiedzenie, że sztuczna inteligencja jest ostatnim wynalazkiem ludzkości?

To jest festiwalowa klamra, ale pomiędzy galą otwarcia i zamknięcia widzów czeka wiele dni wypełnionych projekcjami, spotkaniami i wystawami. Na BNP Paribas Dwa Brzegi zobaczymy filmy wyjątkowe, niebanalne, premierowe: zaskakujący „Smak głodu” (reż. Christoffer Boe, 1 sierpnia o 19:30), „Kochankowie” (reż. Nicole Garcia, 3 sierpnia 19:30) – nie tylko o emocjach i miłosnym trójkącie, ale też o egzystencjalnym dylemacie mieć czy być, „Ballada o białej krowie” (reż. Maryam Moghadam i Behtash Sanaeeha, 4 sierpnia 19:30) – irańsko-francuski film o zderzeniu jednostki z systemem, „Copilot” (reż. Anne Zohra Berrached, 6 sierpnia o 19:30) – o bezgranicznej, ślepej miłości, a także bardzo aktualny film, nominowany do Oskara – „Człowiek który sprzedał swoją skórę” (reż. Kaouther Ben Hania, 7 sierpnia o 16:15).

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni i Orłem "Zabij to i wyjedź z tego miasta" (6 sierpnia o 14:30) – oniryczną pełnometrażową animację widzowie obejrzą z udziałem twórcy, Mariusza Wilczyńskiego. I właśnie gości, zarówno online, jak i na miejscu na BNP Paribas Dwa Brzegi będzie w tym roku sporo. Festiwal korzysta z ubiegłorocznych doświadczeń Festiwalu w wersji hybrydowej i będziemy łączyć się jednocześnie z Montrealem, Arizoną, Teksasem i Los Angeles przed filmem „FANNY. The right to rock” (reż. Bobbi Jo Hart, 6 sierpnia o 22:00). Tony Gatlif w niedzielę, 1 sierpnia o 14:00 z Paryża na żywo zaprosi na swoją retrospektywę reżyserską, Anders Thomas Jensen zapowie swój film „Jeźdźcy sprawiedliwości” z Kopenhagi, Maren Eggert z Berlina podzieli się z widzami doświadczeniami z planu filmu „Jestem twój”, a Ohad Naharin z Tel Avivu zapowie projekcję „Yag. Bascheva Dance Company” (5 sierpnia o 12:30). Na miejscu, w Kazimierzu Dolnym, w sali kinowej lub Café Bursztynowa będą twórcy, nietuzinkowe osobowości, znakomici goście: Agata Kulesza, Piotr Wereśniak, Tomasz Jurkiewicz, Piotr Szczepański, Justyna Wasilewska.

BNP Paribas Dwa Brzegi — 15. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

MR
BNP Paribas Dwa Brzegi
Ostatnia aktualizacja:  2.08.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Nie żyje Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz
Akredytuj się na 46. FPFF. Start: poniedziałek, 10.00
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll