PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.07.2021
Tegoroczna edycja Polish Days, jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia we Wrocławiu, w ramach 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (12-29 sierpnia stacjonarnie i 12-29 sierpnia online).
W tym roku podczas Polish Days zaprezentowanych zostanie 5 ukończonych filmów, 6 w ramach prezentacji „Works in Progress” oraz 9 projektów w fazie developmentu. Pełną listę publikujemy poniżej.

Lista filmów prezentowanych podczas Polish Days 2021

Filmy ukończone:
Wszystkie nasze strachy (Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt), Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (Mateusz Rakowicz), Teściowie (Kuba Michalczuk), Moje wspaniałe życie (Łukasz Grzegorzek), Inni ludzie (Aleksandra Terpińska).

Works-in-Progress:
Chleb i sól (Damian Kocur), Braty (Marcin Filipowicz), Lipstick on the Glass (Kuba Czekaj), Roving Woman (Michał Chmielewski), Stale niestała (Olga Chajdas), Kobieta na dachu (Anna Jadowska).

Pitchingi:
Dziecko szyte na miarę (Patricia Ryczko), Wróg (Teresa Czepiec), Doppelgänger (Jan Holoubek), Pierwszy dzień wakacji (Piotr Szczepański), Jedźmy, nikt nie woła (Kamila Tarabura), Chcesz pokoju, szykuj się do wojny (Agnieszka Elbanowska), Korona korzeni (Katarzyna Gondek), Ona (Agnieszka Zwiefka), Król dopalaczy (Pat Howl).
 

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, organizowane od 2013 roku wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

W jego ramach – na zamkniętych pokazach – przedstawiciele branży z całego świata poznająnajnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji – oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie postprodukcji, słuchają prezentacji projektów w trakcie produkcji. Polish Days to znakomita okazja dla producentów i twórców do promocji swoich przedsięwzięć oraz na znalezienie zagranicznych partnerów. W procesie selekcji organizatorzy wybierają najciekawsze filmy powstające właśnie na polskim rynku. Wśród prezentowanych w ubiegłych latach projektów znalazły się m.in.: Sweat, Boże Ciało, Słodki koniec dnia, Monument, Ciemno, prawie noc, Atak paniki, Cicha noc, Pokot czy Ostatnia rodzina.
MR
Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  29.07.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Zupa nic": Polska na gazie w zwiastunie nowego filmu Kingi Dębskiej
21. Nowe Horyzonty: program konkursu i Olga Tokarczuk w jury
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll