PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
12. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się w formie hybrydowej i potrwa nie przez cztery, a osiem dni. Goście będą mogli odwiedzić Łódź w dniach 30 września - 3 października i korzystać z filmowych emocji online na platformie Think Film przez cały czas trwania festiwalu (30.09 - 07.10), a to wszystko w ramach jednego karnetu.
Oprócz ogłoszenia nowego terminu festiwalu, organizatorzy zaprezentowali plakat Arkadiusza Jaworka, projektanta graficznego, który już dziewiąty rok tworzy festiwalową identyfikację. W jego centrum widzimy "mózg-bomba". Nie jest to bez znaczenia, bo – jak mówi Malwina Czajka, dyrektorka FKA: - W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydarzyło się wiele. Każdy z nas jest zmęczony pandemiczną rzeczywistością, a od nadmiaru fake newsów i obecnej na każdym kroku niepewności, mózg po prostu eksploduje. Żywiołowy charakter plakatu związany jest też z ogromem atrakcji, które czekają na każdego uczestnika: od mnóstwa fantastycznych i nierzadko prowokacyjnych filmów, elektryzujących spotkań z gośćmi, po nie lada gratkę dla kochających spacery – w ramach 12. FKA odbędzie się wyjątkowa wycieczka po Łodzi filmowej! Ta różnorodność rozrywek zawarta jest też w foncie użytym przez Arkadiusza Jaworka, a jego kolor – elektryzujący błękit – tym bardziej podkreśla wyjątkowość Festiwalu Kamera Akcja.

Jeden karnet

Uzestnictwo w 12. edycji Festiwalu Kamera Akcja możliwe będzie dzięki karnetowi. Jego cena – 50 zł – jest jak mówią organizatorzy, ukłonem w stronę wszystkich, którzy pragną oderwać się od trudnej rzeczywistości i zanurzyć w filmowych przestrzeniach, zarówno stacjonarnie w Łodzi, jak i online – na platformie Think Film. W trakcie ośmiu dni, jak zawsze, mnóstwo okołofilmowych atrakcji, które odbędą się dzięki współpracy m.in z Muzeum Kinematografii oraz Festiwalem Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Cena karnetu ucieszy także osoby studiujące filmoznawstwo oraz osoby posiadające Kartę Absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego czy Fiszkę, gdyż będą oni mogli zasiąść w kinowym fotelu (i/lub w zaciszu swojego domu) za jedyne 40 zł.

Festiwal Kamera Akcja nie może się odbyć także bez blogerów i vlogerów zajmujących się kulturą filmową. Dla nich oraz dla przedstawicieli mediów, wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu będzie bezpłatny.

Pierwsze nazwiska w Jury konkursów - trwa nabór

Festiwal Kamera Akcja to także tradycyjnie konkursy dla krytyków i twórców filmowych.

Zgłoszenia do konkursu Krytyk Pisze trwają do 11 września, natomiast do Krytyk Mówi – do 13 września.

Nabór do Konkursu Etiud i Animacji otwarty jest do 5 września 2021 roku. Znamy też już dwóch jurorów. W Jury Krytyków Konkursu Krytyk Pisze zasiądzie Marzena Bomanowska od sześciu lat dyrektorka Muzeum Kinematografii w Łodzi, która w latach 1990 – 2012 pracowała w „Gazecie Wyborczej” jako dziennikarka, a od 2000 r. jako kierowniczka działu kultury. W Jury Konkursu Etiud i Animacji filmy oceniać będzie Mateusz Adamczyk, współwłaściciel studia soundmaking, reżyser dźwięku m.in. “Najmro”, “Wojna polsko-ruska”, “Jestem mordercą”.

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 30 września do 7 października w Łodzi oraz online na platformie Think Film.

LK
Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  28.07.2021
Zobacz również
Dlaczego świat potrzebuje pszczół? Eko-spotkania w kinie Kultura
Nie żyje Jan Pęczek
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll