PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
46 filmów na 59 seansach, 10 polskich premier, 11 lokalizacji (w tym jedna ukryta!) – 4. edycja najbardziej nieokrzesanego festiwalu w Polsce startuje już 3 sierpnia.
Festiwal kontynuuje tradycję seansu z lektorem na żywo. W środę, 4 sierpnia, widzowie cofną się do początku lat dziewięćdziesiątych, by razem z Michaelem Douglasem i Sharon Stone poczuć „Nagi instynkt”. W tym wypadku Sharon Stone przemówi jednak zmysłowym głosem Katarzyny Figury, która przeczyta dialogi do thrillera Paula Verhoevena na żywo. Aktorka będzie też gościnią festiwalu i na spotkaniu z widzami opowie o swojej (niejednej) przygodzie z kinem gatunkowym i nie tylko.

Odbędą się także pokazy w specjalnych lokalizacjach. Poza filmami „Moon” w namiocie sferycznym, „Turbo Kid” na stoczniowym Dziedzińcu 66A, czy „π” w Plenum, na widzów czeka wyjątkowy pokaz jednego z największych klasyków współczesnego kina – „Łowca Androidów” na terenie Elektrociepłowni Gdańsk. Industrialna przestrzeń pomoże widzom poczuć się jak w filmowym mieście przyszłości.

W 4. edycji festiwalu Michał Oleszczyk powrócił w roli programera sekcji "Malinobranie", w której "kicz, nieudolność, przesada, kabotyństwo, zamroczenie, delirium i ekstaza łączą się w jedyny w swoim rodzaju filmowy smak". W programie znajdą się: „Can’t Stop the Music”, czyli komedia muzyczna z The Village People, która była tak okropna, że zapoczątkowała przyznawanie Złotych Malin – czyli najsłynniejszych nagród filmowych przyznawanych najgorszym produkcjom minionego roku; „Egzorcysta 2: Heretyk”, czyli bardzo nieudany sequel legendarnego horroru; „Robot Monster”.

W tym roku po raz pierwszy zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne opowiadające o historii kina: „Gęstwa mroczna, dni zaklęte: historia folk horroru”, „Królowie wideo” o rozwoju kaset wideo w byłej Czechosłowacji i „Niezupełnie Hollywood” – pełną zaskoczeń historię Ozploitation, czyli australijskich filmów gatunkowych lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Pełny program znajduje się na stronie festiwalu www.octopusfilmfestival.com
LK
Octopus Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2021
Zobacz również
Marek Lechki bohaterem 15. Polish Cinema for Beginners
9. „Spotkania z historią” w Zamościu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll