PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Za dwa miesiące odbędzie się Millenniium Docs Against Gravity. Organizatorzy przedstawili oficjalny plakat i zwiastun imprezy, która w tym roku będzie obchodzić 18 lat.
Myślą przewodnią tegorocznego festiwalu jest hasło zaczerpnięte z mowy Grety Thunberg - „Świat się budzi”. Intymny film „Jestem Greta” (I am Greta) w reżyserii Nathana Grossmana, pokazujący jedną z najważniejszych aktywistek ekologicznych w historii przez pryzmat jej codzienności, otworzy tegoroczną edycję festiwalu.  

W tym kontekście nie dziwi, że na plakacie, którego autorką jest graficzka Marta Lissowska, znajduje się twarz Grety Thunberg. Za nią widzimy bohatera filmu „Czarny Jezus” (Black Jesus, reż. Luca Lucchesi), opowiadającego o relacjach między uchodźcami a mieszkańcami małego miasteczka na Sycylii. Ostatnia twarz na plakacie należy do Eweliny - jednej z bohaterek filmu „Już tu nie wrócęMikołaja Lizuta, który pokazuje historię dziewczyn przebywających w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym pod Białymstokiem. Trzy osoby na plakacie spoglądają z odwagą w przyszłość, chociaż ich walka o lepsze warunki nie należą do łatwych.


  Organizatorzy przedstawili też zwiastun festiwalowy. Tradycyjnie jest nim montaż wybranych fragmentów filmów, które znalazły się w programie festiwalu, w rytm utworu Kutimana „Give It Up”. W tym roku szczególnie silnie podkreślona jest w nim rola odważnych kobiet z całego świata, które walczą o lepszą przyszłość dla siebie oraz kolejnych pokoleń. Autorką zwiastuna jest Dorota Proba - montażystka i reżyserka filmów dokumentalnych, reżyserka filmu „Między nami”, który zdobył w zeszłym roku Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego podczas Konkursu Polskiego Millennium Docs Against Gravity.MDAG w tym roku odbędzie się po raz drugi w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, odbędzie się część online na mdag.pl - od 16 września do 3 października.
LK
Millennium Docs Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  21.07.2021
Zobacz również
15. BNP Paribas Dwa Brzegi: znamy pełny program
"Teściowie": we wrześniu komedia, jakiej jeszcze nie było
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll