PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W piątek 16 lipca w Kinie Pod Baranami rozpoczyna się trzeci tydzień wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W programie tytuły pełne nieoczywistości, zagadek i tajemnic. Na ekranie m.in. Jack Nicholson, Taika Waititi, Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Tom Hiddleston i Tilda Swinton.
W programie znalazł się np. francuski film „Tylko zwierzęta nie błądzą” – pełna zwrotów akcji i mylnych tropów historia zaginięcia bogatej Paryżanki. Mroczne sekrety stanowią sedno także innych tytułów: „Midsommar. W biały dzień” mrocznegeo dramatu rozgrywającego się na idyllicznej skandynawskiej wsi; pełnego muzyki i melancholii filmu wampirycznego „Tylko kochankowie przeżyją”, ponurej adaptacji komiksu o ikonicznym antybohaterze – „Joker” oraz widowiskowego science-fiction spod ręki Christophera Nolana („Tenet” i „Incepcja”).
 
Niejednej tajemnicy musi dotrzymać młody bohater przewrotnego „Jojo Rabbit” Taiki Waititiego, który zaprzyjaźnia się z demonizowaną przez niemiecką propagandę nastolatką żydowskiego pochodzenia. Kim tak właściwie są dwaj mężczyźni, pracujący w odciętej od świata latarni morskiej w filmie „Lighthouse” Roberta Eggersa? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Z zaskakującą zagadką zderza się tytułowy bohater filmu „Tom” Xaviera Dolana, który okazuje się niemile widzianym gościem na pogrzebie swojego zmarłego partnera. Pełen frapujących, zapadających w pamięć scen jest „Climax” Gaspara Noe, przedstawiający grupę tancerzy pogrążających się w rozpalającej zmysły, narkotycznej orgii.

  Na długiej liście tytułów nie brak nieoczywistych debiutów. Pierwszy z nich – surrealistyczne i poetyckie "Zabij to i wyjedź z tego miasta" – został stworzony przez docenionego i doświadczonego animatora Mariusza Wilczyńskiego. Nowojorczyk Carlo Mirabella-Davis ma na swoim koncie dopiero jeden tytuł – rozgrywający się wśród luksusowych wnętrz – „Niedosyt”, którego bohaterka wyraża sprzeciw wobec rzeczywistości w zupełnie nieoczekiwany sposób. Tymczasem już wymieniany jest on wśród najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia.

Ponadto w programie trzeciego tygodnia Kinobrania znalazło się kilka pozycji w serii „Kultowego Kinobrania”. To absolutne klasyki, które warto poznać (lub odświeżyć sobie po latach). Jack Nicholson mierzy z tajemniczymi siłami zła w „Lśnieniu” Stanleya Kubricka, a „Łowca Androidów” Ridleya Scotta - ze znakomitymi rolami Harrisona Forda i Rutgera Hauera - skłania do refleksji nad istotą człowieczeństwa.
 
Repertuar w kinie stacjonarnym powiększony jest o filmy w wirtualnych salach Kina Pod Baranami - na e-kinopodbaranami.pl. Każdy z siedmiu tytułów, które uzupełniają tematyczny tydzień Kino z tajemnicą, można zobaczyć przez 7 dni w promocyjnej cenie 9 zł.  

Pełen wykaz tytułów oraz harmonogram projekcji dostępny na stronie www.kinopodbaranami.pl

LK
Kino Pod Baranami
Ostatnia aktualizacja:  13.07.2021
Zobacz również
Rusza nabór projektów na 5. edycję Script Wars
46. FPFF: znamy selekcję filmów konkursowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll