PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  9.07.2021
Rozpoczął się 14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu. Jakie atrakcje szykują organizatorzy w pierwszych dniach trwania imprezy?
W pierwszym dniu Animator zaprosi najmłodszych widzów do poznańskiego Kina Muza. O 10:30 zostaną wyświetlone krótkie metraże w ramach cyklu PRZYSTANEK: BRAZYLIA – KRAINA RÓŻNORODNOŚCI. Seans jest dedykowany dzieciom w wieku od 10 lat. W programie są poetyckie, intrygujące, a czasem delikatnie niepokojące animacje, które przybliżą nieznane w Polsce filmy, rysujące inny niż powszechnie znany obraz odległego kraju.

Wszyscy w wieku od 8 lat są zaproszeni w południe na polską premierę kanadyjskiego filmu pełnometrażowego „Feliks i ukryty skarb” w reżyserii Nicoli Lemay. To historia 12-letniego Feliksa, który wyrusza na poszukiwanie zaginionego na morzu ojca.

Od 14:00 aż do 22:00 w Muzie potrwają prezentacje filmów konkursowych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótko- i Pełnometrażoywch, w Międzynarodowym Konkursie Seriali oraz w Konkursie Filmów Polskich ANIMATOR.PL

  O 15:00 i o 22:00 zaplanowano blok ANIMOWANE SERIALE: pokazy brawurowych, naszpikowanych niepoprawnym poczuciem humoru, produkcji animowanych Adult Swim. Wyjątkowy pokaz z piątą odsłoną serialu "Rick and Morty" Justina Roilanda i Dana Harmon oraz z absurdalnymi przygodami grupy do zadań specjalnych – czyli najnowszy serial Michaela Cusacka pt. "Smiling Friends".

O 21:30 odbędzie się wydarzenie specjalne GALAXIES BETWEEN US: koncert zespołu BLOKI. Leitmotivem będą tropy związane z gatunkiem s-f.

O tej samej porze rozpocznie się ANIMATOR W PLENERZE, czyli kino letnie. O 21:30 na placu Kolegiackim zostanie wyświetlony pełnometrażowy NERDLAND. Film opowiada historię dwójki przyjaciół – początkującego scenarzysty Elliota i początkującego aktora Johna, których marzenia o zawrotnej karierze najwyraźniej rozminęły się z rzeczywistością.Niedziela z Animatorem

W niedzielę festiwal rozpocznie pokaz w ramach bloku ANIMATOR DLA DZIECI PRZYSTANEK: NOWOŚCI ZE ŚWIATA.

O 10:30 w Muzie wyświetlona zostanie produkcja "Kiwi & Strit" dla najmłodszych widzów. Zawsze pomocne, beztroskie i ciekawe świata futrzane stworki powracają po pięciu latach z nowymi przygodami.

W samo południe do kina zaproszeni są starszaki w wieku 10+ na film „Chłopiec i świat”, który opowiada historię Cuci – małego chłopca, żyjącego na wsi.

Niedzielne pokazy filmów konkursowych we wszystkich czterech kategoriach potrwają od 13:00 do 22:15.

O 19:00 w Scenie na Piętrze odbędzie się wydarzenie specjalne „Moja babcia będzie kiedyś księżniczką”, czyli film animowany Mariusza Wilczyńskiego na żywo, z muzyką wybitnego wiolonczelisty Marcela Markowskiego. Podczas wieczoru usłyszymy utwory J.S. Bacha i Tadeusza Nalepy.

Z kolei o 21:30 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta odbędzie się pokaz filmu „Czerwony Żółw” - pierwsza w historii nie-japońska produkcja Studia Ghibli i pełnometrażowy debiut Michaela Dudoka de Wita. To będzie wakacyjny seans na wygodnych leżakach.

O 22:00 w Muzie festiwal zaprasza na spotkanie online z Peterem Chungiem, tegoroczną gwiazdą Animatora. Scenarzysta, scenograf i reżyser ma na koncie współpracę z takimi wytwórniami jak: Disney, Warner Brothers, Universal, Marvel i Dreamworks. W roku 1990 stworzył "Aeon Flux", animowany serial dla dorosłych, emitowany przez MTV. W roku 2010 na zlecenie Cartoon Network wyreżyserował pełnometrażową komputerową animację "Ognisty podmuch", za którą otrzymał nagrodę Emmy (najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji). Inne jego filmy to: "Animatrix", "Kroniki Riddicka: Mroczna Furia", "Tomb Raider".

Więcej informacji o wydarzeniach i biletach na stronie animator-festival.com

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

14. MFFA ANIMATOR odbędzie się w dniach: 9-15.07.2021.


 

LK
Animator
Ostatnia aktualizacja:  9.07.2021
Zobacz również
Andrzej Wyrozębski – w kręgu sztuki i historii
Andrzej Munk – w stulecie urodzin. Premiera plakatu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll