PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  4.07.2021
Już po raz 14. spotykamy się w Radomiu, gdzie odbywać się będzie kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie: Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

   
Warsztaty filmowe, fot. Przemysław Skrzydło
 
Do tegorocznych konkursów zgłoszono 191 filmów, w tym 148 do Konkursu Głównego, a 43 do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zakwalifikowano 22 filmy do Konkursu Głównego oraz 13 do konkursu HYDE PARK.   
    
Konkurs Główny

Pokazy filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego będzie można oglądać 8 i 9 lipca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA (ul. Kopernika 1) po pobraniu wejściówki z biura festiwalowego (teren MCSW Elektrownia). Biuro otwarte będzie codziennie od godziny 12:00 do rozpoczęcia ostatniego bloku projekcyjnego. Zwycięzca Konkursu Głównego otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. zł oraz statuetkę Złotego Łucznika.
KONKURS GŁÓWNY
       
HYDE PARK

Widzowie będą mogli obejrzeć nietuzinkowe projekcje Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK w restauracji OTWARTA - WINE CAFE  w poniedziałek, 5 lipca od 21:30.  Tradycyjnie nagrodę główną przyzna publiczność. Informacje o filmach, które zostaną zaprezentowane w Konkursie Filmów Odrzutowych HYDE PARK znajdują się na stronie KAMERALNEGO LATA: HYDE PARK

Widownia w kinie Elektrownia, fot. Przemysław Skrzydło
     
FESTIWALOWE ATRAKCJE

Uczestników festiwalu i mieszkańców Radomia jak zwykle czekają niezapomniane filmowe emocje
i spotkania z twórcami.  Pierwszego dnia festiwalu (4 lipca) zaplanowaliśmy plenerowy pokaz filmowy w KINIE SAMOCHODOWYM. Na ekranie zagości doceniana i wielokrotnie nagradzana, oscarowa produkcja „Green Book” (reż. Peter Farrelly). Projekcja odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przed hipermarketem Castorama, start o 21:30.

Mieszkańcy Radomia mogą także wziąć udział w bezpłatnym i otwartym cyklu AKADEMIA ZAWODOWCÓW, w ramach którego znani i lubiani twórcy opowiedzą o kulisach pracy w branży filmowej. W programie między innymi wykład aktorki i dyrektorki Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – Małgorzaty Potockiej.

W ramach cyklu KAMERALNE LATO DZIECIOM przy wsparciu Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej 7 lipca o 14:30, radomska młodzież i rodzice młodych ludzi będą mogli obejrzeć wyjątkowy obraz "Żałuję", który w przejmujący sposób pokazuje, jak tragiczne w skutkach może okazać się lekceważenie z pozoru błahych młodzieńczych problemów. Na projekcję zapraszamy widzów powyżej 13 roku życia.

W ramach cyklu NIEBO NAD RADOMIEM 6,7 i 8 lipca na dziedzińcu Hufca ZHP Radom-Miasto (Rynek 1) będzie można obejrzeć amerykańskie filmowe hity „Narodziny gwiazdy” (reż. Bradley Cooper), „Nowy, lepszy człowiek” (reż. Tommy Pallotta, Femke Wolting) oraz „Lot” (reż. Robert Zemeckis). Początek pokazów o godz. 21:30.

Złoty Łucznik, fot. Przemysław Skrzydło

  Pobyt młodych filmowców na festiwalu wsparło Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Festiwal współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Sponsorem Festiwalu jest Ambasada USA w Warszawie. Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.  Partnerem edukacyjnym wydarzenia jest American Corner Radom. Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury. Partnerem logistycznym festiwalu jest KIA Plejada. Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+ . Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej (2. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


WRÓB
Stowarzyszenie Filmforum
Ostatnia aktualizacja:  4.07.2021
Zobacz również
Spotkania branżowe na KAMERALNYM LECIE
Akredytacje na 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll