PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W piątek, 2 lipca 2021 roku, w Kinie Pod Baranami rusza 15. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. W programie pierwszego tygodnia przeglądu – który potrwa aż do końca sierpnia – znalazły się filmy skupione na rozmaitych odsłonach miłości: serdecznej przyjaźni, pełnej pasji namiętności i bliskości emanującej kojącym ciepłem. Na ekranie m.in. Audrey Hepburn, Meryl Streep, Kate Winslet, Timothée Chalamet, Colin Farrell i Antonio Banderas.
- Motywem przewodnim tegorocznego Kinobrania jest KINO i jego różne oblicza. Po długich tygodniach lockdownu wreszcie wróciliśmy do sal kinowych. Dlatego w roli głównej umieściliśmy w tym roku właśnie KINO - mówi Marynia Gierat, szefowa Kina Pod Baranami. - W końcu mamy możliwość wspólnego doświadczania emocji w ciemnej sali. W końcu znów możemy powiedzieć: “Idę do kina”!

15. edycję festiwalu rozpoczyna tydzień pod hasłem Kino i miłość. Rozmaitym obliczom miłości przyglądają się mistrzowie współczesnego kina: Pedro Almodóvar i Yorgos Lanthimos. Hiszpański reżyser, w na poły autobiograficznym "Bólu i blasku" wspomina swoją niezwykłą relację z matką oraz opowiada o początkach miłości do kina. Tymczasem w filmie "Lobster" grecki twórca serwuje widzom filozoficzno-fantastyczną przypowieść o skrajnie samotnych jednostkach, zyskujących ostatnią szansę na odnalezienie bratniej duszy.
 
A co jeśli przysłowiowa „druga połówka” znajduje się po przeciwnej stronie kuli ziemskiej? Takie pytanie zadaje sobie Stéphane z filmu "#tuiteraz", który decyduje się porzucić rodzinny biznes i wyjechać do dalekiej Korei w poszukiwaniu poznanej na Instagramie dziewczyny. Wiele dzieli także dwóch głównych bohaterów kultowego wakacyjnego filmu Luki Guadagnino "Tamte dni, tamte noce". Wzajemna fascynacja okazuje się jednak silniejsza niż różnica wieku, a idylliczna włoska prowincja staje się z czasem tłem ich niezwykłego romansu.
 
Niezwykła więź może wytworzyć się nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. W "Amonicie" - najnowszym filmie Francisa Lee - z wiatrem, chłodem i wścibskimi spojrzeniami walczą postaci grane przez Kate Winslet i Saoirse Ronan. Z ogromnymi trudnościami musi zmagać się również Annamaria z filmu "Sekret bogini fortuny". Ta zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia kobieta, zmuszona jest przekazać dwójkę swoich dzieci pod opiekę przyjaciół, którzy akurat przechodzą poważny życiowy kryzys.
 
Oprócz nowych filmów, niedawno goszczących na ekranach kin, Letnie Tanie Kinobranie przypomina także klasyczne tytuły - prezentowane pod hasłem Kultowe Kinobranie - do których chętnie wracają wielbiciele X muzy. W programie pierwszego tygodnia znalazł się pełen delikatności melodramat "Co się wydarzyło w Madison County" Clinta Eastwooda, który pojawia się na ekranie wraz z Meryl Streep oraz ponadczasowe "Śniadanie u Tiffany’ego" ze zjawiskową Audrey Hepburn.
 

Dodatkowe tytuły dostępne będą w wirtualnej sali Kina Pod Baranami - na www.e-kinopodbaranami.pl - w cenie 9 zł (od 2 do 8 lipca). Wśród proponowanych tam filmów są dwie polskie produkcje oparte na prawdziwych historiach: "53 wojny" Ewy Bukowskiej – inspirowane losami korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego i jego żony Grażyny oraz portretująca życie znanej seksuolożki Michaliny Wisłockiej "Sztuka kochania" Marii Sadowskiej. O miłości wystawionej na próbę opowiada autobiograficzna, nieoczywista komedia romantyczna "I tak cię kocham". Tymczasem rozgrywający się wśród surowych krajobrazów "Piękny kraj" Francisa Lee, przywraca wiarę w prawdziwą więź, która może połączyć nawet zupełnie obcych sobie ludzi. Pasja, chęć samorealizacji, pragnienie odnalezienia własnej drogi życiowej – to elementy szczególnie istotne zarówno dla młodego sportowca Fernando z Loveling, jak i znajdującego się w jesieni życia Hala (w tej roli znakomity Christopher Plummer) z "Debiutantów". O swoje uczucia będą musiały zawalczyć dwie bohaterki wysmakowanego melodramatu Todda Haynesa "Carol": dystyngowana femme fatale grana przez Cate Blanchett oraz zahukana i niewinna dziewczyna, w którą wciela się Rooney Mara.
   
Pełen wykaz tytułów oraz harmonogram projekcji dostępny na stronie www.kinopodbaranami.pl.
 

BILETY: 9 zł
Wybrane filmy w cenie 10 zł
Kultowe Kinobranie: 15 zł
Akcja Zbieraj KINO: osiem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis!

PROGRAM:
 
TYDZIEŃ 1. (2-8 lipca): Kino i miłość
#TUITERAZ #JESUISLÀ (Eric Lartigau) FR 2019, 100' FR
AMONIT AMMONITE (Francis Lee) UK/AU/US 2020, 115' EN/FR
BÓL I BLASK DOLOR Y GLORIA (Pedro Almodóvar) ES 2019, 113' ES
CO SIĘ WYDARZYŁO W MADISON COUNTY THE BRIDGES OF MADISON COUNTY (Clint Eastwood) US 1995, 135' EN [Kultowe Kinobranie]
LOBSTER THE LOBSTER (Yorgos Lanthimos) IE/UK/GR/FR/NL 2015, 118' EN/FR
SEKRET BOGINI FORTUNY LA DEA FORTUNA (Ferzan Özpetek) IT 2019, 114' IT
ŚNIADANIE U TIFFANY'EGO BREAKFAST AT TIFFANY'S (Blake Edwards) US 1961, 115' EN [Kultowe Kinobranie]
TAMTE DNI, TAMTE NOCE CALL ME BY YOUR NAME (Luca Guadagnino) IT/FR/BR/US 2017, 132' IT/FR/EN/DE
 
E-KINOBRANIE - FILMY DO ZOBACZENIA ONLINE na e-kinopodbaranami.pl
w dniach 2-8 lipca w cenie 9 zł!
53 WOJNY 53 WOJNY (Ewa Bukowska) PL 2018, 82’ PL
CAROL CAROL (Todd Haynes) US/GB 2015, 118’ EN
DEBIUTANCI BEGINNERS (Mike Mills) US 2010, 104’ EN
I TAK CIĘ KOCHAM THE BIG SICK (Michael Showalter) US 2017, 109’ EN
LOVELING BENZINHO (Gustavo Pizzi) BR/UY/DE 2018, 98’ PT
PIĘKNY KRAJ GOD'S OWN COUNTRY (Francis Lee) UK 2017, 104’ EN
SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ (Maria Sadowska) PL 2016, 120’ PL

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.
Wybrane polskie i zagraniczne filmy również z angielskimi napisami.

Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2021

Seanse w kinie odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. Na terenie kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk, a w salach kinowych dostępna jest jedynie część miejsc. Podczas wizyty w kinie należy nosić maseczki zakrywające usta i nos.
 
ORGANIZATORZY: Kino Pod Baranami,Fundacja Dla Kina, WSPÓŁFINANSOWANIE: Miasto Kraków, PARTNERZY: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Europa Cinemas, Pałac pod Baranami, New Era Art, AQL
 

WRÓB
Kino pod Baranami
Ostatnia aktualizacja:  2.07.2021
Zobacz również
Debiut Marcina Sautera już wkrótce na Tofifest (foto)
Śląski Fundusz Filmowy 2021- znamy wyniki!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll