PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
35. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych dobiegła końca. Tarnowski festiwal odbył się w dniach 5-12 czerwca 2021 roku, kolejny raz w pandemicznych czasach i w rygorach sanitarnych.
W konkursie zaprezentowano dwanaście filmów, które oceniało Jury Profesjonalne, Jury Młodzieżowe oraz najważniejsze z gremiów – Publiczność.
 Ponadto, od 15 lat Festiwalowi towarzyszy sekcja dziecięca, czyli Filmy Młodego Widza, w którym dwadzieścia jeden zgłoszonych do konkursu bajek oceniało Jury Dziecięce.
Gala zakończenia 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej odbyła się 12 czerwca 2021 r. w Kinie Marzenie.
Mariusz Wilczyński, fot. Paweł Topolski dla Tarnowskiego Centrum Kultury

Filmy konkursowe oceniało sześcioosobowe Jury 35. TNF pod przewodnictwem reżysera Julisza Machulskiego. Skład jury uzupełniają: Natalia Grzegorzek, Ola Salwa Justyna Wasilewska, Łukasz Gutt, Atanas Valkov. Na posiedzeniu on-line, po obejrzeniu 12 filmów konkursowych, jury przyznało:

 Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Gemini Park – Tarnów (5.000 zł),  Magdalenie Koleśnik za główną rolę w filmie “Sweat”  za stworzenie magnetyzującej i niepokojącej postaci internetowej influencerki, która jest tak samo prawdziwa, jak i wykreowana przez samą siebie. Za to, że aktorka nie ukrywa się za rolą, tylko jest w niej cały czas mocno obecna.

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Telewizję Kino Polska (5.000 zł) dla Dawida Nickela reżysera filmu  “Ostatni komers” za maksymalne wykorzystanie możliwości mikrobudżetu i imponujący debiut. Za świetne prowadzenie aktorów i subtelne spojrzenie na ten czas w życiu, gdy wszystko co pierwsze jest najważniejsze.
Reżyser Dawid Nickel podziękował Jury 35. TNF oraz widzom festiwalowym w krótkim filmie nadesłanym do organizatora 35. TNF.Magda Koleśnik, fot. Paweł Topolski dla Tarnowskiego Centrum Kultury

JEDNOGŁOŚNIE Grand Prix 35 Tarnowskiej Nagrody Filmowej w postaci Statuetki Maszkarona przyznało Mariuszowi Wilczyńskiemu  za film  “Zabij to i wyjedź z tego miasta” za niesamowitą, spełnioną artystycznie opowieść meandrującą po pamięci osobistej i zbiorowej. Za ocalenie kawałka pięknej historii polskiego kina; za wiarę, że sztuka może być rozmową - także z tymi, których już nie ma.  I za muzykę Nalepy, też.

Tarnowskiego Dukata z rąk prezydenta miasta Romana Ciepieli otrzymał Jerzy Armata, wieloletni Dyrektor Artystyczny TNF.

Jerzy Armata, fot. Paweł Topolski dla Tarnowskiego Centrum Kultury

Nagroda za całokształt i wkład w polską kinematografię wręczona została przez Organizatora TNF po raz szesnasty.
 Kapituła TNF, na przestrzeni kilkunastu lat, nagrodą tą uhonorowała dotychczas: Andrzeja Wajdę, Janusza Morgensterna, Tadeusza Konwickiego, Juliusza Machulskiego, Franciszka Pieczkę, Wojciecha Kilara, Danutę Szaflarską, Daniela Olbrychskiego, Wojciecha Pszoniaka, Andrzeja Seweryna, Jana Nowickiego, Agnieszkę Holland, Allana Starskiego, Witolda Sobocińskego, Janusza Gajosa, Janusza Majewskiego, Krzysztofa Zanussiego.
W tym roku, Kapituła 35. TNF postanowiła uhonorować Nagrodą za całokształt i wkład w polską kinematografię, statuetką "Szczęścior" (aut. Sławomir Micek) i nagrodą 10.000 tys. zł., reżysera Wojciecha Marczewskiego, którą reżyser odebrał osobiście z rąk wiceprezydent Tarnowa Agnieszki Kawy.

Wojciech Marczewski, fot. Paweł Topolski dla Tarnowskiego Centrum Kultury

Nagroda Jury Dziecięcego - Statuetka "Maszkaronek"

Jury dziecięce, wychowankowie tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych w składzie: Zoja Bielak, Iga Cetnar, Gabriela Kozaczka, Oliwia Krużel, Lena Wąż, Gustaw Drobot, Adam Dziekan, Oliwier Susułowski po obejrzeniu 21 filmów konkursowych i w wyniku głosowania nadzorowanego przez opiekunów Jury Dziecięcego 35. TNF, Dominika Fitrzyka i Magdalenę Trusz, postanowiło przyznać Nagrodę Jury Dziecięcego, nagradzając Statuetką „Maszkaronka”, oraz nagrodą pieniężną w wysokości  5.000,- zł, producentowi filmu animowanego serii „Pamiętnik Florki”, odc. „Superbohaterowie”, producent Anima-Pol, nagrodę odebrał producent Paweł Wendorff.

Nagroda Jury Młodzieżowego - Statuetka "Kamerzysta"

Jury Młodzieżowe w składzie: Filip Białobrzewski, Jan Cygan, Klaudia Madeja, Aleksander Niedbała, Barbara Puzon, Wojciech Sztorc, Łucja Wrzesień po obejrzeniu 12 filmów konkursowych postanowiło przyznać Nagrodę Jury Młodzieżowego – Statuetkę „Kamerzysty” i 5.000 zł. Mariuszowi WIlczyńskiemu, reżyserowi filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" za poruszający film o przemijaniu, śmierci i miłości, który przy pomocy wyjątkowej estetyki ukazał nasze społeczeństwo i nas samych w sposób, który pomimo upływu lat wciąż zostaje aktualny.
Statuetkę Mariuszowi Wilczyńskiemu wręczyła Łucja Wrzesień – przewodnicząca jury.


Nagroda Publiczności - Statuetka „Publika” 

Komisja w składzie Marcin Dąbek – przewodniczący, Anna Lesińska, Małgorzata Skalska dokonała przeliczenia głosów (kuponów plebiscytowych) oddanych w plebiscycie 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Najwyższą ocenę publiczności otrzymał film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i jego reżyser Jan Holoubek otrzymuje statuetkę „Publika” – Nagrodę Publiczności 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł.
Reżyser filmu podziękował tarnowskiej publiczności w krótkim filmie nadesłanym do organizatora 35. TNF.
MR
TNF
Ostatnia aktualizacja:  14.06.2021
Zobacz również
fot. Paweł Topolski dla Tarnowskiego Centrum Kultury
Rozpoczyna się 40. Młodzi i Film w Koszalinie
Premiery filmów Studia Munka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll