PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Jakoś to będzie” Sylwestra Jakimowa to komediowa jazda bez trzymanki – nieprzerwany ciąg gagów rodem z najlepszych stand-upów, pełen rozbrajających postaci, komicznych sytuacji i wydarzeń, które aż za dobrze znamy z krajowej rzeczywistości.


Już w czerwcu 2021 roku film ze Studia Munka SFP będzie miał podwójną premierę: polską na 40. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz światową na festiwalu w Szanghaju.

Debiut Sylwestra Jakimowa bierze udział w Konkursie Pełnometrażowym na „Młodzi i Film” w Koszalinie (14.-19.06.2021) oraz w sekcji Panorama 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju (11-20.06.2021).

Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, jego producentami są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński („Cicha Noc”, „Eastern”, „Supernova”). Koproducentem filmu jest CANAL+ Polska, a dystrybucją w Polsce zajmuje się Kino Świat.  Film został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. – Już w tej chwili po informacji o szanghajskiej selekcji otrzymaliśmy oferty i zapytania dotyczące rynku azjatyckiego - mówi Izabela Kiszka Hoflik z firmy IKF Pictures Promotion, która jest międzynarodowym dystrybutorem filmu.

Dobromir Dymecki, fot. Celestyna Król

Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć. A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

- Moi bohaterowie to typowi nieudacznicy, jakich pełno na świecie. Dłuższy czas ich obserwowałem. Historie, które pokazuję, wydarzyły się naprawdę, zarówno te z przeszłości, jak i teraźniejsze. Albert, Marcin i Jacek to czterdziestolatkowie z peerelowskich bloków, ale w gruncie rzeczy mogą mieszkać wszędzie – nie tylko we współczesnej Polsce. Spotkasz ich we Włoszech, Danii, na Bałkanach. Pod każdą szerokością geograficzną – mówi reżyser Sylwester Jakimow. -  Unikalne poczucie humoru Sylwestra Jakimowa powoduje, że film ten wpisuje się w tradycję najlepszej polskiej komedii. „Jakoś to będzie” to film w duchu twórczości braci Kondratiuków, Marka Piwowskiego, Stanisława Barei czy wczesnego Jima Jarmusha –  mówi Jerzy Kapuściński, producent filmu.

Albert Osik, Sylwester Jakimow, fot. Celestyna Król

"Jakoś to będzie” to pełnometrażowy debiut Sylwestra Jakimowa, absolwenta PWSFTviT w Łodzi. Reżyser popularnych polskich seriali telewizyjnych i filmów krótkometrażowych: „Jesteś w moim sercu” (dokument, 2002), „Ostatni dzień na słońcu” (fabuła, 2001), „Kongola” (fabuła, 2007). Za film z Programu „30 Minut” Studia Munka - „Koleżanki”  (2011) otrzymał nagrodę Małego Jantara za najlepszą fabułę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz Nagrodę Specjalną Jury w konkursie Młode Kino Polskie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  W rolach trzech głównych bohaterów zobaczymy młodych, zdolnych aktorów: Dobromira Dymeckiego, Sebastiana Pawlaka, Alberta Osika. Partnerują im m.in. Dorota Pomykała, Piotr Tokarz, Katarzyna Cynke, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Autorem zdjęć jest Malte Rosenfeld. Za kostiumy odpowiada Małgorzata Karpiuk, za scenografię Anna Anosowicz, za charakteryzację – Jolanta Grzelak. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka. Zdjęcia do komedii Sylwestra Jakimowa realizowane były na Mazowszu, w Siedlcach i Warszawie.   WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  12.06.2021
Zobacz również
Aż dwie nagrody dla "Chodźmy w noc" na Molodist!
Festiwal "Młodzi i Film" na MOJEeKINO. W sieci obejrzysz najlepsze debiuty ostatnich lat
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll