PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krótkometrażowy film fabularny „Mój syn zamyka się w łazience” w reżyserii Kuby Januszewskiego walczy o Złotego Lajkonika w konkursie polskim 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Film powstał w działającym w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.
„Mój syn zamyka się w łazience” fot. Studio Munka SFP


Bohaterka filmu, zamożna architektka (Rozalia Mierzicka) próbuje powstrzymać swojego 21-letniego syna (Sebastian Dela) przed wyprowadzką z domu rodzinnego, lecz nie potrafi z nim o tym porozmawiać. Między dwojgiem zawiązuje się gra pozorów.

„Mój syn zamyka się w łazience” fot. Studio Munka SFP

- Zaczęło się od tytułu. „Mój syn zamyka się w łazience” jest zdaniem które przyszło do mnie samo i od razu zaintrygowało zawartą w sobie tajemnicą, rozbudzając moją wyobraźnię – mówi Kuba Januszewski. - W tamtym czasie byłem u progu wyprowadzki z domu rodzinnego. Zainteresowało mnie, że moja mama nie tylko nie powstrzymywała mnie od tego, a wręcz zachęcała do jak najszybszego wyfrunięcia z gniazda. Zacząłem zastanawiać się co by było, gdyby tak naprawdę nie chciała, żebym się wyprowadzał, ale nie potrafiła mnie przed tym powstrzymać. Ta myśl doprowadziła do powstania postaci matki, która szybko zaczęła żyć własnym życiem, a prosta historia o wyprowadzce z domu przerodziła się w opowieść o emocjonalnym dystansie i pragnieniu fizycznej bliskości.

Kuba Januszewski i Rozalia Mierzicka na planie filmu, fot. Studio Munka SFP

  Pokaz filmu na Krakowskim Festiwalu Filmowym (30.05-06.06.2021) jest jednocześnie jego światową premierą. Film powstał w ramach Programu „30 Minut”. Koproducentem i producentem wykonawczym filmu jest HAKA Films. Koproducentem filmu jest TVN – partner Programu „30 Minut”. Program został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W filmie występują: Rozalia Mierzicka, którą już wcześniej widzieliśmy w "trzydziestce" Damiana Kocura "Moje serce" oraz niezwykle zdolny młody aktor Sebastian Dela - odtwórca jednej z głównych ról w debiucie Marcina Filipowicza "Braty" ze Studia Munka SFP.

Kuba Januszewski jest reżyserem i scenarzystą filmów krótkometrażowych i teledysków. Ukończył kierunek operatorski na AMA Film Academy. Często pracuje jako II reżyser - współtworzył wiele etiud studenckich, m.in. „Uległość” Michała Ciechomskiego.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2021
Zobacz również
Nowa edycja programu Kreatywna Europa
„Żużel” otworzy 40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll