PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Przedstawiamy Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych 40. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM
Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych:

Agnieszka Smoczyńska // przewodnicząca
Anka Sasnal
Alicja Gancarz
Andrzej Titkow
Maks Bereski

Jury wybierze najciekawsze krótkometrażowe debiuty filmowe - spośród 58 wyselekcjonowanych tytułów - w trzech kategoriach: fabuła, dokument, animacja.

Więcej o członkach jury:

AGNIESZKA SMOCZYŃSKA (przewodnicząca)
Pierwsza polska reżyserka od czasów Agnieszki Holland, która w Cannes w prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki pokazała swój film. Skończyła kulturoznawstwo i reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Brała udział w kursach mistrzowskich w Szkole Wajdy. Autorka wielokrotnie nagradzanych krótkich dokumentów i fabuł (m.in. „Aria Diva”). W 2015 roku zadebiutowała łączącymi musical z kinem grozy „Córkami Dancingu”. Film zdobył kilkadziesiąt statuetek w Polsce i na świecie, w tym w Gdyni, Fantasporto, Sofii, Montrealu i Wilnie oraz na Sundance. Jej kolejny film – „Fuga” (2018) – miał swoją premierę w Cannes i trafił do dystrybucji m.in. w Danii, Czechach, Kanadzie i Chinach. Razem z Agnieszką Holland, Katarzyną Adamik i Olgą Chajdas zrealizowała dla Netfliksa seriale „1983” i „Warrior Nun”.


MAKS BERESKI
Maks Bereski a.k.a. „Plakiat”. Plakacista filmowy, od 12 lat tworzący międzynarodowe, autorskie postery filmowe pod szyldem własnej marki Plakiat. Kontynuator Polskiej Szkoły Plakatu. Entuzjasta kina, nałogowy kinoman, który łączy pasję designerską z miłością do srebrnego ekranu. Współpracuje ze studiami filmowymi, domami produkcyjnymi, producentami, reżyserami, szkołami filmowymi, festiwalami, filmowcami. Twórca oprawy graficznej 39. Festiwalu Młodzi i Film. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Indywidualista, perfekcjonista, marzyciel, ekscentryk.


ALICJA GANCARZ
Do 2007 roku związana z serwisami filmowymi Onet.pl, gdzie kierowała m.in. projektem „Film w minutkę”, mającym na celu promocję krótkich niezależnych produkcji. Od 2008 roku pracuje dla kanału filmowego Ale kino+ , dla którego przygotowuje m.in. blok poświęcony filmowi krótkometrażowemu „Ale krótkie”. Selekcjonuje również filmy krótkometrażowe dla stacji CANAL+ . Od 2018 roku zasiadała w Radzie Artystycznej Programu 60 Minut Studia Munka-SFP, skierowanego do młodych reżyserów przed pełnometrażowym debiutem fabularnym. Obecnie dyrektor kanałów filmowych grupy CANAL+ .


ANKA SASNAL
Reżyserka, scenarzystka i redaktorka. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i gender studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Krakowie. W duecie z mężem, Wilhelmem, tworzy produkcje dokumentalne i fabularne. Ich pełnometrażowy film „Z daleka widok jest piękny” (2011) miał premierę w Konkursie Głównym na festiwalu w Rotterdamie i otrzymał m.in. Główną Nagrodę w Konkursie Nowych Filmów Polskich na Nowych Horyzontach. „Aleksander” (2013) przyniósł im wyróżnienie w Kopenhadze na CPH:DOX. „Huba” (2013), premierowo pokazana na Berlinale, doceniona została w Montrealu, a „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (2016) na festiwalach w São Paulo, Sewilli (Główna Nagroda w sekcji New Waves), Montrealu (Główna Nagroda w sekcji Les nouveaux alchimistes), Locarno i Warszawie.


ANDRZEJ TITKOW
Poeta, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca akademicki, urodzony w Warszawie. Absolwent Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Ma w swoim dorobku 80 filmów dokumentalnych, kilka fabularnych filmów telewizyjnych (w tym serial „Układ krążenia”), film kinowy „Światło odbite”, a także spektakle teatralne i telewizyjne. Jest autorem czterech tomów poetyckich: „Wstęp do nie napisanego poematu” (1976), „Zapisy, zaklęcia” (1996), „Pieśń pod pieśniami” (2016), oraz „Popiół i popiół” (2021). W roku 2013 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


40. MŁODZI I FILM odbędzie się w dniach 14-19 czerwca 2021.

MR
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  25.05.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Dokument „Trochę raju” w Konkursie Polskim 61. KFF
Zobacz teledysk do filmu "W jak morderstwo"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll