PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film dokumentalny „Trochę raju” w reżyserii Andrzeja Cichockiego weźmie udział w Konkursie Polskim 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To polska premiera dokumentu. „Trochę raju” to dokumentalna opowieść z pogranicza realizmu i baśni. Andrzej Cichocki w swoim filmie sugestywnie kreśli portret śląskiej rodziny, która w zakątku metropolii odkrywa przed widzem swój niezwykły świat i dzieli z nim chwile z życia, nierozerwalnie związanego z otaczającą ich naturą.
KFF
"Trochę raju", fot. Studio Munka SFP

-  Często w plecaku noszę ze sobą aparat fotograficzny, mam w sobie potrzebę  dostrzegania rzeczywistości, ale też uwalniania jej z pozorów zwyczajności. Zaczęło się właśnie od eseju fotograficznego. Przemierzałem nieodkryte ścieżki śląskiej metropolii i spotkałem ich, tę rodzinę – opowiada Andrzej Cichocki. -  Czułem, że muszę tam wrócić z kamerą i po roku zacząłem realizować ten film.  Szczęście jednak to pojęcie abstrakcyjne, nierozpoznane od czasów greckich filozofów, rzuciłem się więc na temat najtrudniejszy być może , bez dramatycznych zwrotów akcji i niebotycznych celów. To był trudny projekt, cierpliwy dokument obserwacyjny, ale zrobiony też z jakiejś ufności, że się jednak uda. Ten film miał być tylko ujawnieniem skrawka rzeczywistości, ale przez który chciałem, właściwie bez słów, opisać znacznie więcej. Z jednej strony to jest proste, ale może właśnie o to chodzi, trudno mi mówić o tym filmie jednak, ale jeśli on też będzie w pewnym sensie lustrem, albo tylko nawet chwilą bez szaleństwa tego świata, to już będzie dobrze.

"Trochę raju", fot. Studio Munka SFP

Film "Trochę raju" powstał w Studiu Munka SFP w ramach wspartego przez PISF Programu "Pierwszy Dokument". Producentem wykonawczym i koproducentem jest Unlimited Film Operations, koproducentem jest także Limes Avenue Films. Film miał światową premierę w konkursie filmów krótkometrażowych na prestiżowym festiwalu IDFA w Amsterdamie w listopadzie 2020 roku.

Andrzej Cichocki, fot. materiały promocyjne

Andrzej Cichocki jest reżyserem, operatorem obrazu, scenarzystą, wykładowcą akademickim. Ukończył Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Za swoje krótkometrażowe filmy fabularne "Las cieni" (2014) oraz "Supernova" (2015) otrzymał liczne nagrody, zarówno jako reżyser jak i autor zdjęć.
61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 30 maja – 6 czerwca 2021 roku w  kinach oraz online. Filmy w Konkursie Polskim walczą o Złote, Srebrne i Brązowe Lajkoniki.  KFF jest najstarszym festiwalem filmowym organizowanym w Polsce i drugim dokumentalnym na świecie.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2021
Zobacz również
Rozpoczął się nabór filmów na Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
40. MŁODZI I FILM: Agnieszka Smoczyńska przewodniczącą jury Konkursu Krótkometrażowego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll