PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
21 maja 2021 roku odbędzie się telewizyjna premiera błyskotliwego debiutu Piotra Adamskiego „Eastern”. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka i jest koprodukcją CANAL+.Widzowie obejrzą film premierowo w CANAL+ PREMIUM 21 maja o godz. 21:00. Od 22 maja film będzie dostępny także w serwisie canalplus online. Planowane są też liczne powtórki telewizyjne.
"Eastern" to jeden z najciekawszych, najodważniejszych i najoryginalniejszych polskich filmów ostatnich lat, a przy tym debiut reżyserski Piotra Adamskiego i pierwszy ważne duże role dwóch młodych aktorek – Mai Pankiewicz i Pauliny Krzyżańskiej. To fabuła, która nie boi się przekraczać barier gatunkowych, żonglować chwytami ze współczesnego kina popularnego i zachwycać niemalże poetyckimi alegoriami. W efekcie dostajemy fascynującą i wciągającą opowieść.


Oto Polska jakiej nie ma, ale o której często opowiadamy między sobą wyolbrzymiając swoje obawy i pragnienia. Polska z łatwym dostępem do broni, pełna zamkniętych osiedli, gdzie honor jest najważniejszy, a krwawa rodzinna zemsta jest ceniona ponad wszystko inne. Jak na Dzikim Zachodzie. Jak w średniowieczu. To opowieść o dwóch młodych dziewczynach, które nie do końca potrafią odnaleźć się w takiej rzeczywistości. Czy to w ogóle możliwe?

Paulina Krzyżańska w "Easternie", fot. SFP

- "Eastern" ukazuje dystopijny świat, który rządzi się logiką z przeszłości. Świat, w którym władza (w rodzinie czy w polityce) instrumentalizuje tradycyjne wartości dla własnego interesu. Świat podzielony na Nowaków i Kowalskich oraz jednostkę, która próbuje się z takiej narracji władzy wydostać. "Eastern", czyli western na cywilizowanym Wschodzie" - mówi reżyser Piotr Adamski.

Paulina Krzyżańska i Maja Pankiewicz w "Easternie", fot. SFP

  Film powstał w Studiu Munka – Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Producentami „Easternu” są: Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński, Jacek Bromski. Koproducentem filmu jest CANAL+ . Partnerami produkcji są: Coloroffon, Dreamsound i ATM. Program „60 Minut” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Międzynarodowa premiera filmu Piotra Adamskiego odbyła się w czerwcu 2020 roku na Ischia Film Festival. Film otrzymał wówczas Grand Prix festiwalu, a Piotr Adamski został uznany za najlepszego reżysera. Film otrzymał trzy nagrody na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" oraz nominację do Nagród Empiku w kategorii Odkrycie Roku. "Eastern" był także w dystrybucji międzynarodowej na VOD w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Premiera "Eastern" w CANAL+ PREMIUM 21 maja o godz. 21:00. Premiera w canalplus online 22 maja.
WRÓB
SFP / CANAL+
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2021
Zobacz również
Debiut fabularny Marcina Sautera wkrótce w kinach
Rusza nabór filmów na 20. CINEMAFORUM
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll