PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kompozytor Jerzy Matuszkiewicz pierwszym Laureatem tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2021. Nazwiska pozostałych Laureatów zostaną ujawnione w trakcie uroczystej Gali Orłów, która odbędzie się 21 czerwca 2021. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi CANAL+ w paśmie niekodowanym.

Po raz pierwszy w 23-letniej historii Orłów koperta z wynikiem głosowania na najbardziej zaszczytną kategorię, czyli Orła za Osiągnięcia Życia, została otwarta w studiu telewizyjnym Wirtualnej Polski. Tradycyjnie przed główną ceremonią ogłoszony zostaje tylko jeden Laureat - pozostałych zwycięzców poznamy dopiero 21 czerwca w chwili publicznego otwarcia kopert.

 

Jerzy “Duduś” Matuszkiewicz to muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do seriali i filmów z czasów PRL-u. Autor muzyki do kultowych polskich seriali takich jak: Alternatywy 4, Czterdziestolatek, Czterdziestolatek 20 lat później, Stawka większa niż życie, Śmieciarz, Wojna domowa, czy Życie na gorąco. Skomponował również muzykę do wielu polskich filmów, m.in Dwa żebra Adama, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Raj na ziemi, Nie lubię poniedziałku, Poszukiwany, poszukiwana, czy Janosik, Zaklęte rewiry oraz Syzyfowe prace. Właśnie za muzykę do filmu Syzyfowe prace był nominowany do Orłów w kategorii najlepsza muzyka.

 

23. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 odbędzie się 21 czerwca. O tegoroczne Orły ubiegają się twórcy oraz aktorzy i aktorki m.in. filmówSzarlatanAgnieszki Holland, głośnego debiutu Jana Holoubka 25. lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy, który Akademia wyróżniła rekordową liczbą aż czternastu nominacji, a także świetnie przyjętych przez widzów i krytyków najnowszych filmów Jak najdalej stąd Piotra Domalewskiego i Sala samobójców. Hejter Jana Komasy. Po raz pierwszy szansę na Orła ma również pełnometrażowa animacja Zabij to i wyjedź z tego miastaw reż. Mariusza Wilczyńskiego. Niekodowaną transmisję z Gali będzie można oglądać na antenie CANAL+ , który od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów.


Polska Nagroda Filmowa Orzeł, przyznawana od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową, jest powszechnie uważana za najważniejsze wyróżnienie rodzimej branży. Nominowani, a potem laureaci są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu. Nad jego prawidłowością i zgodnością z regulaminem, a także tajnością i poufnością całego procesu czuwa wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza, PwC, partner Polskiej Akademii Filmowej. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku Oscarów, nominowanych oraz laureatów Orłów poznajemy w chwili publicznego otwarcia kopert. Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórczynie oraz twórcy filmowi w aż dziewiętnastu kategoriach. Każdego roku wręczana jest także Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz Nagroda Publiczności, której partnerem jest Wirtualna Polska.


MR
Orły
Ostatnia aktualizacja:  19.05.2021
Zobacz również
Zobacz zwiastun filmu "Geniusze"
Znamy daty kolejnej edycji MFF Kino Dzieci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll