PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wszystkim stęsknionym filmowych wrażeń polecamy 67. OKFA Ogólnopolski Konkursi Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby. Od 3 do 6 czerwca na widzów czekają m.in. najlepsze filmy polskiego offu, spotkanie z Agnieszką Holland i Maciejem Cuske, projekcje „Szarlatana”, „Wieloryba z Lorino”, „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej oraz koncert Marii Sadowskiej.

W fascynujący świat niezależnego kina wejdziemy za sprawą 60 obrazów wyłonionych z 225 nadesłanych. Nagrody głównew trzech sekcjach: film amatorski, niezależny oraz studencki,przyzna jury: Krzysztof Majchrzak,Łukasz Maciejewski, Adam Sikora, Katarzyna Klimkiewicz,Maciej Cuske. Na projekcje konkursowe 3 i 4 czerwca wstęp jest bezpłatny. Filmy będzie można w tym roku również oglądać online TUTAJ.


OKFA to także spotkania z osobistościami polskiego kina. 4 czerwca tuż po projekcji „Szarlatana” połączymy się na żywo z Agnieszką Holland – wybitną kilkukrotnie nominowaną do Oscara reżyserką i scenarzystką. Najnowsza produkcja Agnieszki Holland to oparty na faktach, zrealizowany z rozmachem film będący znakomitą, nieszablonową i niesłychanie zmysłową opowieścią o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.


 

Na Czukotkę, do krainy surowej ziemi, gdzie żyje jedno z najstarszych syberyjskich plemion zabierze nas Maciej Cuske niezwykłym filmem „Wieloryb z Lorino”, który zdobył 15 nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych festiwalach. Na spotkanie z autorem dokumentu, w tym roku również jurorem, zaprosimy widzów tuż po projekcji filmu. Klimat małej wioski Lorino, warunki życia mieszkańców i połowy wielorybów przybliża reżyser również wystawą swoich zdjęć analogowych, które powstały w 2013 r. podczas kręcenia dokumentu. Wystawa pt. „Czukotka” dostępna będzie w obiekcie festiwalowym. 

 

Tego wieczoru odbędzie się również specjalny przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej „Śniegu już nigdy będzie”, który był w tym roku polskim kandydatem do Oscara. To przewrotna historia atrakcyjnego mężczyzny Żeni, który zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu i zagląda w ludzkie dusze. W osobliwe postaci wcielają się m.in. Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura, Weronika Rosati, Andrzej Chyra.

 

Odważnego kina nigdy dość. W ramach pokazów specjalnych, w sobotę 5 czerwca, mamy również dla widzów nowatorski i poruszający tematy tabu zestaw 4 filmów, które szturmem zdobyły festiwale filmowe w kraju i na świecie i na które od dawna czekali widzowie kin.Podczas pokazu pt. „Najlepsze polskie krótkie metraże 2021. Vol. 1”zobaczymy m.in. debiut reżyserski aktorki Olgi Bołądź „Alicja i żabka”. Filmy powstały w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.


Sobotni wieczór to oczywiście emocje związane z galą wręczenia nagród. Tuż po ogłoszeniu werdyktu będziemy cieszyć się w muzykąz najnowszego albumu Marii Sadowskiej. „Początek nocy” łączy wszystkie gatunki, w jakich się̨ do tej pory poruszała. Ta niepokorna reżyserka, producentka i kompozytorka swoje muzyczne doświadczenia i fascynacje zamknęła w płycie z piosenkami o miłości.

 

Niedzielne przedpołudnie na OKFA poświęcimy najmłodszej publiczności. O g. 11.00 zapraszamy na pokaz „O!PLA na OKFA”.Dzieciom od 6 do 10 lat zaproponujemy niezwykłe polskie filmy animowanez Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji.

 

Natomiast o g. 18.00 będzie można obejrzeć filmy nagrodzone na 67. OKFA, a o 20.00, na finał filmowego święta mamyseans „Oscar Nominated Short Films”. Krótkie filmy aktorskie podejmują aktualne polityczne i społeczne tematy, nie zapominając o ludzkich i osobistych historiach bohaterów. Będą to opowieści m.in. o rodzącej się szczególnej więzi pomiędzy błąkającym się po ulicach Nowego Yorku nastolatkiem a głuchoniewidomym mężczyzną, o strażniku pochłoniętym osobistą korespondencją więźnia z celi śmierci czy rysowniku, któremu powracające śmiertelne spotkanie uniemożliwia powrót do swojego psa do domu. 

 

PROGRAM

3 czerwca (czwartek)                                                                               

10.00 – 14.00, 15.00 – 17.30 - projekcje konkursowe – wstęp wolny

18.15 – inauguracja,

pokaz specjalny „Wieloryb z Lorino” i spotkanie z reżyserem Maciejem Cuske – prowadzenie Łukasz Maciejewski – bilet 10 zł

20.30 – pokaz specjalny premierowy „Śniegu już nigdy nie będzie” reż. Małgorzata Szumowska – bilet 18 zł

 

4 czerwca (piątek)

10.00 – 13.30,  14.30 – 17.45 – projekcje konkursowe – wstęp wolny                                   

18.30 – pokaz specjalny "Szarlatan" i spotkanie z Agnieszką Holland (połączenie na żywo) – prowadzenie Łukasz Maciejewski – bilet 15 zł          

 

5 czerwca (sobota)

10.30 – 12.30 - omówienia filmów konkursowych przez Jury

12.30 - 14.00 – pokaz specjalny „Najlepsze Polskie Krótkie Metraże vol.1” - wstęp wolny                            

19.00 – gala wręczenia nagród i koncert Marii Sadowskiej „Początek nocy” – bilet 40 zł

             

6 czerwca (niedziela)                                            

11.00 – O!PLA na OKFA – poranek z polską animacją dla dzieci 6+ - bezpłatne wejściówki

18.00 –  pokaz specjalny filmów nagrodzonych na 67. OKFA – wstęp wolny

20.00 – pokaz specjalny Oscar Nominated Short Films 2021 – bezpłatne wejściówki

 

Festiwalowi towarzyszy wystawa fotografii analogowych Macieja Cuske „Czukotka”.

MR
OKFA
Ostatnia aktualizacja:  18.05.2021
Zobacz również
Film Iwony Siekierzyńskiej wkrótce w kinach
61. KFF. Na otwarcie film z Romanem Polańskim i Ryszardem Horowitzem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll