PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jakie kompetencje zawodowe i umiejętności będą się liczyły za 10 lat? W jakich zawodach filmowych najlepiej kształcić się już teraz? Co rekomendować wahającym się uczniom? Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza 11 maja o 18:30 na debatę online z cyklu ZWROT AKCJI, podczas której zaprezentujemy autorski raport z badań nad nowymi i deficytowymi zawodami filmowymi. W debacie wezmą udział specjalistki oraz specjaliści z polskiej branży filmowej.

Tym razem punktem wyjścia do rozmowy będzie publikacja raportu z badań nad nowymi i deficytowymi zawodami filmowymi, prowadzonymi na zlecenie CKF przez cały ubiegły rok przez firmę badawczą Qualio.


Celem badania były poszukiwania, które kompetencje zawodowe i umiejętności będą się liczyły w perspektywie kilku lat? Jacy fachowy będą potrzebni w branży filmowej i audiowizualnej w niedalekiej przyszłości? W jakich zawodach filmowych najlepiej kształcić się już teraz? Co rekomendować wahającym się uczniom? Jakie rozwiązania dydaktyczne proponować nauczycielom w obszarze edukacji filmowej? A jakie pedagogom wolnego czasu, zagospodarowującym potrzebę pasji i uprawiania hobby dla nowych pokoleń młodzieży? Jakie praktyczne propozycje rekomendować osobom dojrzałym, mającym już doświadczenie zawodowe, ale myślącym o zmianie zawodu i poszukującym pomysłu na kształcenie ustawiczne. W wyniku wieloetapowego badania wyłoniono 7 nowych, deficytowych zawodów filmowych. Zaskakujące, że żaden z nich nie jest ściśle związany z planem filmowym – zawody filmowe przyszłości są bardziej związane z etapem rozwoju i przygotowania projektu, a także jego postprodukcji, dystrybucji i promocji. Lista deficytowych zawodów oraz ich charakterystyka, to nie jedyne informacje, jakie możemy wyczytać z raportu. Interesujące i dające do myślenia są ogólne wnioski oraz przekrojowe zagadnienia dotyczące uwarunkowań polskiej branży filmowej, jej kondycji, problemów i wyzwań: ekonomicznych, artystycznych, organizacyjnych, edukacyjnych a nawet etycznych. To właśnie o tych kwestiach porozmawiamy z naszymi ekspertami.


Do udziału w debacie z cyklu ZWROT AKCJI zaprosiliśmy przedstawicieli branży filmowej. W dyskusji online wezmą udział: Anna Wróblewska (badaczka rynku audiowizualnego w Polsce, wykładowczyni, wieloletnia rzeczniczka Festiwalu Filmowego w Gdyni), Renata Czarnkowska (producentka filmowa, prezeska Stowarzyszenia Kobiety Filmu), Joanna Szymańska (producentka filmowa, członkini zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych oraz Europejskiej Akademii Filmowej, Marcin Pieńkowski (dyrektor MFF Nowe Horyzonty) oraz Zuzanna Sorówka (reżyserka, studentka Szkoły Filmowej w Katowicach).


Na początku debaty skrótowo zaprezentujemy wyniki badań. Debatę poprowadzi krytyczka filmowa Magdalena Sendecka. Debata ZWROT AKCJI: BRANŻA FILMOWA odbędzie się 11 maja na Facebooku Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy o godz. 18:30.  



 

MR
CKF im. Andrzeja Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  10.05.2021
Zobacz również
Rusza nabór na programy DOC DEVELOPMENT i IMPAKT
Majowa odsłona cyklu FINA oraz Festiwalu "Młodzi i Film'
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll