PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film „W jak morderstwo" w reżyserii Piotra Mularuka wejdzie do polskich kin 18 czerwca. W obsadzie m.in. Anna Smołowik, Paweł Domagała, Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Przemysław Bluszcz, Olga Sarzyńska oraz Jowita Budnik.
Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Autorem plakatu jest Krzysztof Jung.

W postać głównej bohaterki – Magdy – wcieliła się Anna Smołowik, komisarza Sikorę zagrał Paweł Domagała. Na ekranie partnerują im: Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Emma Giegżno, Sandra Herbich oraz Jowita Budnik.   

fot. materiały prasowe

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk. "W jak morderstwo" oparte jest na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule.  Autorka jest również współscenarzystką filmu. Autorem zdjęć jest Adam Bajerski. Za montaż odpowiada Agnieszka Glińska, za scenografię Natalia Giza, za kostiumy Dorota Roqueplo, a za charakteryzację Marta Tesche-Klimek. Autorem dźwięku jest Miłosz Jaroszek, muzyki Jan P. Muchow. Producentem wykonawczym jest Agnieszka Sieradzka, producentem Piotr Mularuk.

Producentem "W jak morderstwo" jest Yeti Films, koproducentami: Kino Polska, Black Photon, Rosco Polska, Dreamsound, partnerami: Urząd Miasto Podkowa Leśna, ATM System, Panek. Film współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybucją zajmuje się Next Film.
JB
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  6.05.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Ustawa dla artystów. Artyści o ustawie
Powstaje film o Henryku Opieńskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll