PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Solar Voyage” Adama Żądło, eksperymentalny dokument z elementami animacji bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Niezwykły wizualnie film o geniuszu z Pcimia powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka.
„Solar Voyage” to opowieść o wielkim umyśle, palącej obsesji, szalejących żywiołach, zmaganiu się ze schizofrenią oraz problemach z akceptacją społeczną i rodzinną. To prawdziwa historia człowieka żyjącego w izolacji, który w poszukiwaniu miłości i słońca wyrusza w niewiarygodną podróż dookoła świata.


- Mirka znałem od dawien dawna, obaj wychowaliśmy się na wsi. Zawsze wiedziałem, że jest odludkiem. Ale również geniuszem matematycznym. Wiele lat później, gdy skończyłem ASP, Mirek zniknął w tajemniczych okolicznościach. Wrócił po trzech miesiącach, opalony, w nowych ubraniach i opowiadał o Afryce. Jego historia mnie zainspirowała – opowiada Adam Żądło.  - Granica między geniuszem a szaleństwem jest cienka. Czy można być tak wybitnym w swojej dziedzinie nie przekraczając tej granicy? To pytanie stanowi oś filmu. Podziwiam Mirka za odwagę w zetknięciu z innymi kulturami, za pokonywanie trudności w komunikacji,  za wiarę w miłość i za upór w poszukiwaniu pracy przy fascynującej go słonecznej technologii.


W 18 minutach „Solar Voyage” zostało ujęte 60 lat życia człowieka, którego życiorysem można by obdarować kilkoro ludzi. Nielinearna narracja, elementy teledysku, trailera, rejestracji dokumentalnej, animacji, inscenizacji, aktorstwa, wypowiedzi z off-u i z wideo, piosenki, dynamiczne zmiany narratora składają się na niezwykłą warstwę wizualną „Solar Voyage”.


Film powstał w Studiu Munka SFP w ramach Programu „Pierwszy Dokument”. Koproducentem filmu jest AMA Film Academy. Program „Pierwszy Dokument” współfinansuje PISF.


Pokaz na 61. KFF jest jednocześnie światową premierą filmu. Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych KFF jest niezwykle prestiżową sekcją. Laureaci Złotego Smoka i Srebrnych Smoków mogą skorzystać ze skróconej drogi do rywalizacji oscarowej. 61.  Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się  w dniach 30 maja – 6 czerwca 2021 roku w formie hybrydowej.


  Adam Żądło w swojej twórczości łączy sztukę z wiedzą naukową i nowymi technologiami. Wspierał zespoły rozwijające technologie kosmiczne (AGH Space Systems, KRAKSAT). Jest reżyserem, artystą audiowizualnym, absolwentem Grafiki ASP w Krakowie, doktorantem UP w Krakowie, wykładowcą na WH AGH w Krakowie. Specjalizuje się w animacji, fotografii i filmie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów (m.in. Sony, Adobe, Smithsonian, Nikon).

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku, dziennikarstwo multimedialne i realizację obrazu. AMA Film Academy działa w Krakowie i w  Warszawie – AMA Warszawa.

Fot. Studio Munka SFP
WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  30.04.2021
Zobacz również
Majówka z Nowymi Horyzontami VOD
Trwa nabór do konkursu Filmowa Młoda Polska 24. Festiwalu "Lato z Muzami"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll