PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.04.2021
"Nomadland" Chloe Zhao został nagrodzony trzema Oscarami - w tym za najlepszy film i reżyserię. Frances McDormand i Anthony'ego Hopkinsa doceniono jako najlepszych aktorów.

Pełna lista nagrodzonych:



"Nomadland" / Najlepszy film


Frances McDormand (“Nomadland”) / Najlepsza aktorka pierwszoplanowa


Anthony Hopkins ("Ojciec") / Najlepszy aktor pierwszoplanowy


"Na rauszu" / Najlepszy film międzynarodowy


Daniel Kaluuya ("Judas and the Black Messiah") / Najlepsza aktor drugoplanowy


Youn Yuh-jung ("Minari") / Najlepsza aktorka drugoplanowa


"Nomadland" (Chloe Zhao) / Najlepsza reżyseria


„Mank" (Erik Messerschmidt) / Najlepsze zdjęcia


"Sound of Metal" (Mikkel E. G. Nielsen) / Najlepszy montaż


"Ojciec" (Christopher Hampton i Florian Zeller) / Najlepszy scenariusz adaptowany


"Obiecująca. Młoda. Kobieta" (Emerald Fennell) / Najlepszy scenariusz oryginalny


"Ma Rainey's. Matka Bluesa" (Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal, Jamika Wilson) / Najlepsza charakteryzacja


"Ma Rainey's. Matka Bluesa" (Ann Roth) / Najlepsze kostiumy


"Sound of Metal" (Nicolas Becker, Jaimie Baksht, Michellee Couttolenc, Carlos Cortes, Phillip Bladh) / Najlepszy dźwięk


"Tenet" (Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley, Scott Fisher) / Najlepsze efekty specjalne


"Mank" (Donald Graham Burt, Jan Pascale) / Najlepsza scenografia


"Co w duszy gra" (Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross) / Najlepsza muzyka


"Fight for You", H.E.R., Dernst Emile II, Tiara Thomas ("Judas and the Black Messiah") / Najlepszy utwór muzyczny


"Dwóch nieznajomych" (Travon Free, Martin Desmond Roe) / Najlepszy film krótkometrażowy


"Jakby coś, kocham was" / Najlepszy animowany film krótkometrażowy


"Co w duszy gra" (Pete Docter i Dany Murray) / Najlepszy film animowany


"Colette" (Anthony Giacchino, Alice Doyard) / Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny


"Czego nauczyła mnie ośmiornica" (Pippa Ehrlich, James Reeda, Craig Foster) / Najlepszy film dokumentalny

MR
Oscars
Ostatnia aktualizacja:  26.04.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
KFF Industry: Nabór na Animated in Poland Talent Market
Przedstawiamy projekty zakwalifikowane na CEDOC MARKET
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll