PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
22 kwietnia na platformie Think Film rozpocznie się Script Fiesta 9½! Wszystkie propozycje programowe będą dostępne online i całkowicie bezpłatnie. Organizatorzy przygotowali aż 25 wydarzeń, które uchylą rąbka tajemnicy do wielowymiarowego świata scenariopisarstwa! Na uczestników czekają premiery wcześniej zarejestrowanych dyskusji, wykładów i warsztatów, spotkania na żywo, projekcje filmowe i aż 35 gości!
Gratką dla festiwalowiczów będzie case study poświęcone “kRAJowi” czyli pierwszej pełnometrażowej produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej, która oczekuje na swoją kinową premierę. W spotkaniu wezmą udział wszyscy reżyserzy i scenarzyści, którzy zaangażowani byli w produkcję tj. Maciej Ślesicki, Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland oraz Marcin Adamczak – dystrybutor filmu, Velvet Spoon.

Poznaj swój kRAJ czyli, jak powstały dzikie historie o Polakach

Za realizację filmu odpowiadają założyciel i kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz absolwenci szkoły Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland. Podczas tegorocznej Script Fiesty twórcy filmu opowiedzą o wyzwaniach tworzenia scenariusza filmu nowelowego i przeanalizują, w jaki sposób zapisy scenariusza przeniosły się na efekt ekranowy. „kRAJ” to film złożony z sześciu komediodramatów, które z przymrużeniem oka pokazują współczesną Polskę. Każdy z nich sprawdzi się jako oddzielna historia, razem stanowią spójną całość. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości. - Z tego filmu bije energia, młodość, odwaga. Historie tworzą zmienny koktajl różnych nastrojów, atmosfer, które są świetnie zorkiestrowane – podkreśla Marcin Adamczak (Velvet Spoon, dystrybutor filmu).

Twórcy przygotowali historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i czarnego humoru, która wywoła zdumienie i przerażenie, przeplatane salwami śmiechu.
 
- Najbardziej rozmyślaliśmy o tym, jak to zrobić, aby te wszystkie historie, które na początku były publicystyczne zamieniły się w opowieści o pełnokrwistych bohaterach. To, co było dla nas ważne, to to, abyśmy czuli, że nas to razem bawi. Wielu ze scen nie było do tej pory w polskim kinie. Również w tym sensie film jest niezwykle świeży. Choć tytuł jest publicystyczny, to nie zrobiliśmy filmu o Polsce, a o Polakach tj. o tym, co w swoich głowach mamy i jak się nam w tym głowach gotuje. Chciałem napisać dzikie historie, a z drugiej strony chciałem, aby one bardzo trzymały się ziemi. W rezultacie każda z historii podszyta jest prawdziwymi emocjami, namiętnościami. Właściwie jest to film o mrocznych marzeniach Polaków – opowiada Maciej Ślesicki.

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej zaangażowali się w realizację projektu na wszystkich polach i etapach produkcji. Pod opieką doświadczonych koordynatorów Macieja Ślesickiego, Andrzeja Wolfa, Marka Brodzkiego i Zbigniewa Nicińskiego, razem z profesjonalistami z branży filmowej, stworzyli obraz będący głosem, który łączy pokolenia w debacie nad współczesną Polską. Na case study poświęcone “kRAJowi” organizatorzy zapraszają w sobotę 24 kwietnia o godzinie 17:00.

Święto scenarzystów w Twoim domu – informacje praktyczne

Organizatorzy Script Fiesty 9½ przygotowali bogaty program skierowany zarówno do doświadczonych scenarzystów, jak i tych, którzy są na początku swojej drogi w branży. Festiwal będzie umożliwiał bezpłatne wzięcie udziału we wszystkich wydarzeniach. Wirtualnym centrum festiwalowym stanie się od 22 kwietnia platforma Think Film. Jak wziąć udział w festiwalu?

Wyjątkowa formuła Script Fiesta 9½ sprawia, że program oparty jest na trzech formach wydarzeń. Pierwszą z nich są premiery wcześniej wyprodukowanych wydarzeń z udziałem gości, które będzie można oglądać od godziny wskazanej w harmonogramie festiwalu przez wszystkie festiwalowe dni i o dowolnej porze. Drugą formą są wydarzenia na żywo. Transmisje ze spotkań oznaczonych w ten sposób będzie można oglądać zarówno na Think Film, jak i na Facebooku Script Fiesty, gdzie za pomocą komentarzy będzie można kierować pytania do gości. Trzecią kategorią wydarzeń są projekcje filmowe. Te będą dostępne tylko we wskazanym w harmonogramie przedziale godzinowym. Wcześniejszej rejestracji na seans wymaga jedynie pokaz “Niepamięci”, który będzie poprzedzał spotkanie z twórcami filmu tj. Christosem Nikou i Stavrosem Raptisem. Specjalny formularz rejestracyjny zostanie uruchomiony na platformie Think Film pierwszego dnia festiwalu tj. 22 kwietnia o godzinie 11:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie w tym przypadku kolejność zgłoszeń. Uczestnicy zarejestrowani na seans otrzymają login i hasło, które umożliwią dostęp do filmu we wskazanym w harmonogramie bloku godzinowym. Wszystkie inne wydarzenia festiwalu będą dostępne dla każdego uczestnika bez konieczności rejestracji i logowania się. Wystarczy 22 kwietnia wejść do wirtualnego centrum festiwalowego pod adresem: www.thinkfilm.pl.

Organizatorzy zachęcają także do skorzystania ze specjalnej promocji przygotowanej przez Wydawnictwo Dialog. Uczestnicy festiwalu mogą skorzystać ze zniżki 10% na wszystkie pakiety z serii “Biblioteka Warszawskiej Szkoły Filmowej”, które dostępne są pod linkiem: http://bit.ly/ScriptFiesta2021. Aby skorzystać z oferty, wystarczy podczas składania zamówienia podać kod: SCI1B229. Promocja obowiązuje od 22 do 24 kwietnia 2021 r.

JB
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  23.04.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Safari Animacji - cykl spotkań skierowanych do studentów
Oglądaj transmisję LIVE nominacji do Orłów 2021
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll