PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
23. Przegląd Filmowy Kino na Granicy pokazał plakat nawiązujący do ważnego punktu jego tegorocznego programu – jubileuszu Grupy Wyszehradzkiej.
- W tym roku upływa 30 lat od powstania Grupy Wyszehradzkiej, czyli zrzeszenia czterech państw Europy Środkowej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier, którego celem jest pogłębianie współpracy między tymi krajami, i ponad dwadzieścia od utworzenia Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. To doskonały moment na podkreślenie tego faktu w programie Kina na Granicy poprzez projekt prezentujący kinematografię i literaturę naszego regionu. Cykl ten nazwaliśmy Wyszehradzkie Komety – mówi Jolanta Dygoś, dyrektorka Kina na Granicy. - Kraje Grupy Wyszehradzkiej łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości. Niestety, coraz rzadziej mamy możliwość zamanifestować ową wspólnotę i promować naszą kulturę w kontekście całościowym.

fot. materiały prasowe

- Miniony rok był trudny - nie pozwolił nam poczuć cudownej atmosfery festiwalu, nie dał szansy na radosne spotkania i długie rozmowy z dawno niewidzianymi przyjaciółmi nad brzegiem Olzy. Niemniej uświadomił nam, jak ważne są bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem i sama nadzieja na spotkanie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie podczas kolejnej edycji – dodaje Iwona Cichy, autorka plakatu i oprawy graficznej tegorocznego Przeglądu. – Kino na Granicy odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia, a przecież właśnie wtedy możemy spoglądać ku rozgwieżdżonemu niebu i wypatrywać spadających gwiazd. Jasne smugi na niebie sprawiają, że szybko przypominamy sobie życzenia, na których spełnieniu najbardziej nam zależy. Bardzo ważnym cyklem tej edycji będą Wyszehradzkie Komety. Do niego też nawiązuje tegoroczny plakat. Widzimy na nim 30 gwiazd. Jakie są nasze życzenia? Jest ich kilka, w tym jedno podstawowe, które, mamy nadzieję, się spełni. Do zobaczenia w sierpniu na Moście Przyjaźni!

23. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia 2021 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Szczegółowe informacje na stronie https://kinonagranicy.pl/ oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/206526660916786


JB
Kino na Granicy
Ostatnia aktualizacja:  20.04.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
7 filmów Studia Munka w programie 61. KFF. Znamy polskie tytuły we wszystkich konkursach
Irena Strzałkowska – kolorowa eminencja polskiego kina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll