PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Animowany dokument "We Have One Heart" Katarzyny Warzechy otrzymał Nagrodę Jury w kategorii "Film dokumentalny" na festiwalu Aspen Shortsfest w Kolorado. Katarzyna Warzecha otrzymała także Nagrodę Ellen, upamiętniającą postać założycielki festiwalu, Ellen Hunt, która zmarła w styczniu tego roku. Film powstał w działającym w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach Programu "Pierwszy Dokument".
Obserwatorzy festiwalu zauważają, że  podczas ceremonii zakończenia 17 kwietnia 2021 roku dominowały kobiety. 30. Aspen Shortfest odbywał się online w dniach 6-11 kwietnia i zaprezentował 80 filmów krótkometrażowych wybranych z około 3000 zgłoszeń.

Aspen Shortsfest istnieje od 1979 roku i jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmów krótkometrażowych w Stanach Zjednoczonych. Główne nagrody  przyznane przez jurorą kwalifikują filmy do konkurencji oscarowej. To już druga nagroda na amerykańskim festiwalu dla pięknego filmu Katarzyny Warzechy. W październiku 2020 "We Have One Heart" otrzymało Złotego Hugo na festiwalu w Chicago, dzięki czemu dokument ubiegał się o shortlistę oscarową.

Bohaterem filmu Katarzyny Warzechy jest znany gdański muzyk, perfomer, malarz Adam Witkowski. Po śmierci matki odnajduje on korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

"We Have One Heart", fot. Studio Munka SFP

  Po otwarciu kin film będą mogli zobaczyć widzowie w całej Polsce w zestawie „Najlepsze krótkie metraże 2021. Vol. 1”. Film wyprodukowało działające w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka. Film powstał w ramach programu Pierwszy Dokument dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Producentem wykonawczym jest firma Silver Frame. Film został wsparty przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film a także przez Miasto Gdańsk. Międzynarodową dystrybucję i promocję filmu prowadzi Krakowska Fundacja Filmowa.  

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.04.2021
Zobacz również
„Droga” – powstaje krótkometrażowa fabuła Edyty Wróblewskiej
W Łodzi powstały lalki do nowego filmu Michała Łubińskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll