PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwa doskonała passa filmu „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy. Animowany dokument ze Studia Munka SFP tylko w kwietniu bierze udział aż w trzech prestiżowych festiwalach amerykańskich i jednym w Europie.
Film odwiedza po kolei: Aspen Shortfest, USA  (6-11 kwietnia 2021, konkurs), San Francisco International Film Festival (9-18 kwietnia 2021, pokaz), Seattle International Film Festival  (8-18 kwietnia 2021, konkurs), Movies that Matter Festival, Królestwo Niderlandów (16-25 kwietnia 2021, pokaz).

"We Have One Heart" miało swoją premierę w kwietniu 2021 roku na Visions du Reel. Film zebrał kilkanaście nagród i wyróżnień, w tym Złotego Hugo na festiwalu w Chicago, dzięki czemu dostał się na „długą listę” oscarową. Po otwarciu kin będą mogli go zobaczyć widzowie w całej Polsce w zestawie „Najlepsze krótkie metraże 2021. Vol. 1”.

Bohaterem filmu Katarzyny Warzechy jest znany gdański muzyk, perfomer, malarz Adam Witkowski. Po śmierci matki odnajduje on korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.


"We Have One Heart", fot. Studio Munka SFP

- 2020 był dla mnie fantastycznym ale też trudnym rokiem. Po dwóch latach pracy nad "We Have One Heart" otrzymałam informację od Michała Hudzikowskiego, że premiera filmu odbędzie się na wymarzonym festiwalu Visions du Réel. Niedługo później okazało się, że festiwal odbędzie się - jako bodajże drugi na świecie – online – mówi reżyserka Katarzyna Warzecha. - Z początku myśleliśmy, że to tylko chwilowe, teraz po roku - nie mam już nadziei, że sytuacja w tym roku się poprawi. Mija równo rok od premiery filmu (do dziś zakwalifikowany został na 39 festiwali na całym świecie) i każdy mail o kolejnej kwalifikacji, czy nagrodzie cieszy - ale też napawa smutkiem. Nie oszukujmy się - główną wartością uczestnictwa w festiwalach filmowych jest poznawanie ludzi, online tego nie załatwia. Film produkowaliśmy z myślą, że widzowie obejrzą go w sali kinowej a nie na ekranach monitorów komputerowych. Nie żałuję, że zdecydowaliśmy się na premierę online - każdy film ma swój czas przydatności - jestem zadowolona, że ze Studiem Munka SFP i Krakowską Fundacją Filmową wykorzystaliśmy ten rok i możliwości promocji i dystrybucji filmu na maksa. W tym miesiącu mamy trzy festiwale w USA - to jest wielka radość, szczególnie, że ostatni festiwal w Stanach zakończył się wielkim triumfem. Śmieję się, że w 2020 zamiast jechać ze swoim filmem do Meksyku, USA, Kataru, czy Kanady udało mi się odwiedzić Radom, Koszalin i Olsztyn, które okazały się być fantastycznymi festiwalami i genialnymi miastami, do których na pewno wrócę.

Katarzyna Warzecha, fot. Sylwia Olszewska SFP

  Film wyprodukowało działające w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka. Jego producentami są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Film powstał w ramach programu Pierwszy Dokument dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Producentem wykonawczym jest firma Silver Frame (Stanisław Zaborowski oraz Daria Maślona). Film został wsparty przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film a także przez Miasto Gdańsk. Międzynarodową dystrybucję i promocję filmu prowadzi Krakowska Fundacja Filmowa.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  10.04.2021
Zobacz również
MOJE eKINO ma rok! Obejrzyj spot
Michał Grzelak – między dokumentem a fabułą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll