PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  23.03.2021
Od 22 do 31 marca odbywa się specjalna edycja KFF VOD. Na platformie dostępnych jest 6 filmów w ramach zestawu tematycznego "W stronę duchowości".
Każdy z nas doświadcza życia na wielu płaszczyznach. Niektórzy nieustająco kroczą duchową drogą, by lepiej zrozumieć rzeczywistość, inni rozpoczynają duchowe poszukiwania pod wpływem wydarzeń, czy innych ludzi. Jeszcze inni twardo stąpają po ziemi odrzucając metafizyczne przestrzenie. W marcowym programie KFF VOD prezentowane są opowieści o zmaganiach bohaterów z najróżniejszych zakątków świata z fundamentalnymi pytaniami. Widzowie przyjrzą się z bliska tradycyjnym religijnym rytuałom, podążymy za pielgrzymami toczącymi walkę z demonami przeszłości i podsłuchamy dziecięcych rozmów o istnieniu boga.

"Brat Jakob", reż. ELÍ-ROLAND SACHS
W tym bardzo intymnym portrecie reżyser podejmuje próbę zrozumienia decyzji swojego brata, który parę lat wcześniej pod wpływem lektury Koranu postanowił przejść na islam i zmienić całkowicie swoje życie. Jakob odciął się od dawnych przyjaciół, zrezygnował z dotychczasowych rozrywek i zwrócił się w stronę Boga. Film stanowi dla reżysera okazję do odnowienia utraconej braterskiej więzi i wychodzi daleko poza wyłącznie religijne rozważania.

"Cud Świętego Antoniego", reż. SERGEI LOZNITSA
W połowie czerwca w miasteczko Santo Antonio de Mixoes da Serra w północnej Portugalii obchodzi święto swojego patrona. W tym dniu rolnicy przyprowadzają do kościoła swoje zwierzęta, aby je pobłogosławić. Sergei Loznitsa, z właściwą sobie cierpliwością obserwuje wiernych, opowiadając o cudzie.

"Cud św. Łazarza", reż. NICOLAS MUÑOZ
7 grudnia tysiące Kubańczyków pielgrzymują do pustelni św. Łazarza znajdującej się niedaleko Hawany. W 2014 roku ten dzień zbiegł się z odnowieniem stosunków dyplomatycznych pomiędzy Kubą i USA. Oglądamy pielgrzymkę z perspektywy duchownych, okolicznych mieszkańców próbujących zrobić interes na religijnym kulcie i przede wszystkim samych pątników. Niektórzy z nich w spektakularny sposób umartwiają swoje ciała.

"Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia", reż. PRZEMYSŁAW JAN CHROBAK
Film drogi. Czterech nawróconych w więzieniu recydywistów wyrusza na piechotę do Watykanu, ciągnąc na specjalnym wózku dar dla papieża – obraz Jezusa Miłosiernego. Do grupy poobijanych przez życie twardzieli od początku zdaje się nie pasować piąty pielgrzym, uciekający od własnych demonów…

"xABo: Ksiądz Boniecki", REŻ. ALEKSANDRA POTOCZEK
Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.

KFF VOD to platforma cyklicznie prezentująca filmy dokumentalne, krótkometrażowe fabuły i animacje z całego świata. Pokazywane są tutaj zarówno filmy, które zachwyciły widzów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jak i te, które organizatorzy odkryli podczas filmowych wędrówek i które właśnie tu będą miały swój premierowy pokaz. KFF VOD to ważne tematy prezentowane w innowacyjnej formie, filmy zrealizowane przez mistrzów kina i debiutantów, ciekawi bohaterowie i nieznane historie, świat w pigułce i losy jednostki. Łącząc filmy w zestawy tematyczne odkrywamy dla widzów KFF VOD opowieści poruszające, zabawne i niezwykłe.

Filmy będą udostępnione online na terenie Polski w ostatnim tygodniu miesiąca. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu pełnometrażowego lub zestawu filmów krótkometrażowych przez 24h.


JB
Krakowski Festiwal Filmowy
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2021
Zobacz również
fot. Gutek Film
Creative Europe Desk Polska realizuje cykl wykładów „Rozwiń swój projekt!”
Tadeusz Bukowski – cały ten dźwięk
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll