PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  22.03.2021
Nespresso Talents to międzynarodowy konkurs filmowy organizowany po raz szósty przez markę Nespresso, który w tym roku odbywa się pod hasłem Doing is everything (Liczy się działanie). Filmy o długości od 2 do 3 minut można zgłaszać na stronie konkursu do 16 maja. Nagroda główna to 5000 euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W połowie czerwca na stronie konkursu zostanie ogłoszona shortlista, a w lipcu podczas festiwalu w Cannes zostaną ogłoszeni laureaci konkursu.
Nespresso Talents to konkurs filmowy, w którym każdy może wziąć udział – zarówno studenci szkół filmowych, jak również amatorzy, którym bliska jest sztuka filmowa. Temat tegorocznej edycji brzmi: Doing is everything (Liczy się działanie). Organizator zaprasza uczestników do interpretacji hasła przewodniego w oparciu o obecną sytuację, w której znajduje się globalne społeczeństwo. Świat bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje pozytywnej zmiany lub inspirowania do niej. Twórcy filmowi wiedzą, że nawet najmniejsze pojedyncze działanie może wywołać zmianę, która odmieni los konkretnej osoby, rodziny, danej społeczności, a nawet całego świata. Nespresso wierzy, że „liczy się działanie” i zaprasza uczestników do podzielenia się swoją wizją tego, co to oznacza dla nich.

Filmy konkursowe mogą należeć do różnych kategorii – animacja, dokument, dramat czy komedia. Filmy będą oceniane przez międzynarodowe Jury według następujących kryteriów: innowacyjność, interpretacja tematu, wartość i jakość produkcji oraz wykorzystanie potencjału nowego formatu wideo. Filmy w formacie wertykalnym o długości między 2 a 3 minuty można zgłaszać do 16 maja.

Polskimi ambasadorami konkursu Nespresso Talents zostali ponownie: Kinga Dębska, Karolina Korwin-Piotrowska, Anna Zoll oraz Łukasz Maciejewski. Konkurs wspierają także Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz szkoły filmowe: Warszawska Szkoła Filmowa; Szkoła Filmowa Wajdy; Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot; Łódzka Szkoła Filmowa; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza; Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie; Gdyńska Szkoła Filmowa. 

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, aby poruszać tematy ważne społecznie i dokonywać zmian na lepsze. Warto dodać, że w tym roku każdy film przesłany na konkurs doprowadzi do posadzenia przez Nespresso w partnerstwie z PUR Projet pięciu drzew.

Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać od 22 marca do 16 maja na stronie https://www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest. Finaliści międzynarodowej edycji otrzymają nagrody pieniężne: 5000 euro za pierwsze miejsce oraz 3000 euro za miejsce drugie i 2000 euro za miejsce trzecie. Wszyscy laureaci pierwszych trzech miejsc zostaną także zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Więcej informacji na temat konkursu Nespresso Talents (w tym regulamin) znajduje się na stronie:  https://www.nespresso.com/talents/int/en/contest

JB
Warsaw Creatives
Ostatnia aktualizacja:  22.03.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Tadeusz Bukowski – cały ten dźwięk
Nowa data Millenium Docs Against Gravity
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll