PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Premiera kinowa „Sweat”, najnowszego filmu Magnusa von Horna, została zapowiedziana na 9 kwietnia. Tytuł znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020 i otrzymał 6 nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W głównej roli występuje Magdalena Koleśnik.
"Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

fot. Gutek Film

- "Sweat" to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów - ogłosił komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes.

fot. Gutek Film

Na ekranie oprócz Magdaleny Koleśnik zobaczymy także Juliana Świeżewskiego, Aleksandrę Konieczną (Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca na 45. FPFF)  i Zbigniewa Zamachowskiego.

fot. Gutek Film

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Magnus von Horn. Autorem zdjęć jest Michał Dymek. Za montaż odpowiada Agnieszka Glińska, za scenografię Jagna Dobesz, za kostiumy Małgorzata Fudala i za dźwięk Michał Robaczewski. Producentem obrazu jest Mariusz Włodarski z Lava Films. Koproducentami są Zentropa Sweden, Film i Väst, CANAL + , EC1 Łódź - Miasto Kultury, Opus Film, DI Factory. Film jest współfinansowany przez  Polski Instytut Sztuki Filmowej, Swedish Film Institute, Media Creative Europe.


JB
Gutek Film
Ostatnia aktualizacja:  18.02.2021
Zobacz również
fot. Gutek Film
Nowy termin 21. MFF Nowe Horyzonty
Rusza nabór filmów na 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll