PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W cyklach pokazów i wykładów poświęconych kinu dokumentalnemu i awangardowemu uczestniczyć może każda zainteresowana osoba z dowolnego miejsca Polski. W ramach czterech programów filmy będą udostępniane uczestnikom i uczestniczkom zajęć za pomocą strony VOD.MDAG.PL, a wykłady odbędą się na platformie Zoom.
Akademia filmu awangardowego II

4 marca rozpoczyna się nowy semestr zajęć poświęcony awangardzie, filmowi dokumentalnemu i sztuce współczesnej – Akademia filmu awangardowego II. Zajęcia są organizowane przez Fundację Okonakino i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Program obejmuje ponad 60 filmów awangardowych i wykłady specjalistów. Zajęcia będą odbywały się w czwartki.

W ramach zajęć będzie można zapoznać się z filmami legendarnych twórców m.in.: Abigail Child, Guya Deborda, Haruna Farockiego, Hollisa Framptona, Su Friedrich, Dereka Jarmana, Katarzyny Kozyry, Natalii LL, Chrisa Markera, Jolanty Marcolli, Ewy Partum, Yvonne Rainer, Billa Violi.

Zajęcia poprowadzą: prof. dr hab. Ryszard Kluszczyński, dr hab. Iwona Kurz, prof. IKP UW, dr Marika Kuźmicz, Jakub Majmurek, Michał Matuszewski, Łukasz Mojsak, dr hab. Paweł Mościcki, prof. dr hab. Małgorzata Radkiewicz, dr hab. Łukasz Ronduda, prof. WZKW ASP, dr Matylda Szewczyk. Cały program zajęć Akademii filmu awangardowego II jest dostępny TUTAJ.

Na zajęcia mogą zapisać się studenci Uniwersytetu Warszawskiego (4 pkt ECTS) przez system USOS, ale nie tylko. Program Akademii filmu awangardowego II jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych filmem i sztuką współczesną. Osoby spoza uczelni mogą zapisać się na projekcje i wykłady, wysyłając zgłoszenie na adres: akademiafilmuawangardowego@gmail.com

Zajęciom Akademii filmu awangardowego towarzyszy książka „Historie filmu awangardowego”, która trafiła do księgarń w grudniu 2020 roku. Publikacja jest  współfinansowana przez m.st. Warszawa. Partnerem publikacji jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Więcej o książce TUTAJ.

Akademia Dokumentalna dla studentów UW i UG


Na program Akademii Dokumentalnej składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach filmy dokumentalne.

Część druga Akademii Filmu Dokumentalnego prowadzona przez Kaję Klimek, doświadczoną i cenioną edukatorkę, tłumaczkę, krytyczkę filmową i popkulturową, w centrum stawia bohatera filmu dokumentalnego. Organizatorzy chcą jednak potraktować te zagadnienie możliwie szeroko, a nawet metaforycznie, gdyż tak w swoich filmach bohaterów i “bohaterów” kreują twórcy współczesnych filmów dokumentalnych. Z całym programem zajęć można zapoznać się TUTAJ.

Zajęcia Akademii Dokumentalnej dedykowane studentom Uniwersytetu Gdańskiego w najbliższym semestrze prowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz – filmoznawczyni, animatorka kultury, moderatorka spotkań, antropolożka, edukatorka filmowa, kuratorka wystaw. Program zajęć jest dostępny TUTAJ
Także na te zajęcia mogą zapisać się wszyscy zainteresowani.

Wymiary wolności w kinowych kadrach

Jakie znaczenie ma wolności jak można ją odczytywać w zdawałoby się wolnym świecie, a zwłaszcza w kraju, który opowiada siebie poprzez walkę o wolność? Na jakim poziomie liczy się wolność: narodu, rodziny, jednostki? Czy wolność to swoboda i może jej być za dużo? Czy normy nas krępują, czy dają nam wolność? Filmy dokumentalne prezentowane w ramach zajęć opisują współczesną kondycję człowieka w kontekście jego zmagań z definiowaniem wolności. Integralną częścią programu są wykłady prowadzone przez dr hab. Jacka Wasilewskiego.

Z informacjami o programie, zapisach dla wolnych słuchaczy i terminach można zapoznać się TUTAJ.


JB
Against Gravity/Millennium Docs Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  16.02.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Najbardziej oczekiwane polskie seriale. Wśród twórców znani reżyserzy filmowi
Duża frekwencja w kinach studyjnych po ponownym otwarciu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll