PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator od kilkunastu lat skupia i przyciąga to, co w animacji wyjątkowe i godne polecenia. Stanowi przegląd najważniejszych światowych produkcji, zarówno uznanych twórców, jak i debiutantów i debiutantek. Animator to uznana marka. Festiwal otrzymał od Amerykańskiej Akademii Filmowej status festiwalu kwalifikującego do Oscarów® , co oznacza, że film krótkometrażowy, który zdobędzie Grand Prix – Złotego Pegaza ma skróconą drogę do nominacji do Oscara® w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.
Animator, stawiając na oryginalność, nowatorstwo i świeżość spojrzenia, szczególnie przyciąga twórców młodych i nieoczywistych. Prezentowane filmy ocenia międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą uznani artyści, producenci i ludzie związani ze światem filmu i animacji – co potwierdza artystyczną i profesjonalną rangę nagród. Nagradza również, fachowa i żywiołowa, publiczność, co dla artysty szczególnie istotne, bo weryfikuje i potwierdza wartość filmu w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami.

Animator to również miejsce spotkań. Festiwal gości największe branżowe sławy: twórców (Michaela Pavlátová, Theodore Ushev, Bracia Quay, Emily Hubley, Eric Goldberg, Tim Allen, Mike Johnson), producentów (Julie Roy, NFBC, David Sproxton, Aardman Animations, Ron Diamond, Acme Filmworks), przedstawicieli zaprzyjaźnionych festiwali (Annecy IAFF, Ottawa IAF, Animafest Zagreb). Takie spotkania nierzadko rezonują ofertami współpracy i planami twórczymi, nadając im realne wsparcie i producenckie kształty.


Festiwal Animator odbędzie się w dniach 9-15 lipca, zgłoszenia (darmowe) oczekiwane są do 15.03.2021. Formularz zgłoszeniowy: filmfreeway.com/ANIMATORFestival

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

14. MFFA ANIMATOR odbędzie się w dniach: 9-15.07.2021.

MR
Animator
Ostatnia aktualizacja:  12.02.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Poznaliśmy twórców nominowanych do O!Lśnień
Kina wracają. Jakie polskie filmy obejrzeć?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll