PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.02.2021
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, a po raz trzeci również autorów zdjęć do filmu dokumentalnego i serialu. Nabór zgłoszeń filmów pełnometrażowych fabularnych, dokumentalnych i seriali do Nagród PSC trwa do 26 lutego 2021 roku.
Nie  trzeba  być  członkiem  PSC,  aby  brać  udział  w  konkursie. Prawo  do  głosowania na  Nagrodę  PSC,w  każdej  kategorii  mają wyłącznie  autorzy  zdjęć  zrzeszeni w Stowarzyszeniu, ale zgłoszenia mogą dotyczyć wszystkich twórców obrazu filmowego, zgodnie z regulaminem.

Warunkiem do wzięcia udziału filmu w konkursie (we wszystkich kategoriach), jest jego zgłoszenie przez autora zdjęć samodzielnie lub za pośrednictwem producenta lub agenta. Zgłoszenia można przesyłać w formie mailowej na adres: marta.chabros@psc.pl.  Powinno zawierać  informacje  na  temat tytułu, autora zdjęć, daty i miejsca premiery,  informacje o  producencie,  dane  kontaktowe,  a  także  link  do  filmu.  Organizatorzy przygotowali formularz zgłoszenia, który można uzyskać poprzez kontakt mailowy.

Podstawowe zasady zgłoszeń:

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY
Do konkursu może być zgłoszony:

1. Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.
2. Zagraniczny  film  ze  zdjęciami  członka  PSC,  który  nie  miał  polskiej,  komercyjnej dystrybucji kinowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku, a którego szanse na dystrybucję kinową w Polsce są ograniczone.

Istnieje  możliwość  zabezpieczenia  filmów  fabularnych  zgłaszanych  do  Nagrody  PSC w kategorii pełnometrażowy film fabularny. Na potrzeby zabezpieczenia zostanie uruchomiona specjalnie przygotowana platforma.

FILM DOKUMENTALNY
Do konkursu może być zgłoszony:

1.Polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku lub miał w 2020 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.
2. Zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową lub na platformie streamingowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku lub miał w 2020 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy,  Camerimage,  Docs  Against  Gravity,  Nowe  Horyzonty,  Warszawski  Festiwal Filmowy.

ODCINEK SERIALU
Do konkursu może być zgłoszony:
1. Polski  serial,  który  miał  premierę  w  okresie  od  1  stycznia  do  31  grudnia  2020  roku w  polskiej  telewizji  lub  na  jednej z dostępnych platform streamingowych (np. Netflix, HBOGO itd.).
2. Zagraniczny serial, ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych platform streamingowych (np. Netflix, HBOGO itd.).

Pełny regulamin jest dostępny na stronie PSC .

HARMONOGRAM NAGRODY:
•15.01.2021–26.02.2021 – Zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i odcinków seriali
•27.02.2021– Przedstawienie listy wszystkich oficjalnie zgłoszonych tytułów w każdej kategorii
•01.03.2021–12.03.2021 – Głosowanie
•13.03.2021 – Ogłoszenie 5 nominowanych filmów w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”
•15.03.2021–24.03.2021 – II tura głosowania w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”
•27.03.2021– Gala Wręczenia Nagród

Podobnie jak w poprzednich latach podczas uroczystości artystom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii zostaną wręczone nagrody specjalne. Nazwiska laureatów nagród specjalnych zostaną ogłoszone wkrótce.
JB
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych
Ostatnia aktualizacja:  11.02.2021
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
"Każdy ma swoje lato" z datą premiery
Kolejna odsłona cyklu realizowanego przez FINA i Festiwal „Młodzi i Film”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll