PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W najbliższy poniedziałek, 15 lutego, w godzinach 15:00-16:00, Kino Dzieci Industry wspólnie z JEF i kolektywem WANDA, zaprasza na bezpłatny webinar zatytułowany „Beyond Stereotypes: Creating stories for a young audience”. Webinar prowadzony będzie w języku angielskim. Obowiązuje bezpłatna rejestracja.
Jak osiągnąć autentyczną różnorodność, aby uniknąć stereotypów? – na to pytanie postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście z Belgii: Geert Torfs, producent „Sir Mouse” z Fabrique Fantastique, An Feyfer, Talent Development z Vlaams Audiovisual Foundation, Hanan Challouki z Inclusify i Charlie Dewulf.

Podczas webinaru goście i uczestnicy zastanowią się, co oznacza prawdziwa inkluzywność i jak można wdrożyć ją w programach dla dzieci.

Spotkanie prowadzone będzie za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby, które zarejestrują się na webinar, ale nie będą mogły uczestniczyć w nim na żywo, otrzymają link do nagrania.

Więcej o webinarze i prelegentach oraz formularz rejestracji znajduje się TUTAJ.

fot. materiały prasowe

Więcej o partnerach Kino Dzieci Industry zaangażowanych w przygotowanie najbliższego webinaru:

WANDA to niezależna grupa reżyserek, które na co dzień tworzą filmy komercyjne, artystyczne, kreatywne dokumenty, filmy animowane, eksperymentalne czy seriale. Łączy je wspólna sprawa jaką jest walka z nierównościami instytucjonalnymi we flamandzkim i brukselskim sektorze audiowizualnym. Reżyserki zrzeszone z ramach kolektywu nie tylko przyglądają się dyskryminacji ze względu na płeć, ale także popierają potrzebę antyrasistowskiego feminizmu. WANDA bada nierówności oparte na myśleniu przekrojowym.

JEF kocha filmy dla młodej widowni. JEF wprowadza ekscentryczne, wysokiej jakości filmy dla młodzieży do kin, szkół i domów. Ale JEF to coś więcej niż tylko film. JEF to festiwal. Tworzony dla i przez młodych ludzi, zachęca ich do udziału w warsztatach, tworzenia własnych filmów i eksperymentowania z nowymi formatami mediów. JEF stwarza możliwość kontaktu poprzez film wszystkim zainteresowanym tematami związanymi z życiem młodzieży, filmu i nowych mediów, w szkole lub w czasie wolnym. JEF zachęca reżyserów i aktorów do dążenia do tworzenia lepszych flamandzkich produkcji filmów o młodzieży i dla młodzieży.

Webinar organizowany jest w ramach cyklu KKI Talks, prowadzonego przez Kino Dzieci Industry.

Kino Dzieci Industry to wydarzenie skierowane do polskiej i międzynarodowej branży filmowej, towarzyszące MFF Kino Dzieci. Organizatorem obu projektów jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który od wielu lat realizuje działania mające na celu wzrost zainteresowania twórców i publiczności kinem dla dzieci i młodzieży, które z powodzeniem może łączyć kino artystyczne z wysoką frekwencją.

Kino Dzieci Industry współfinansowane jest przez Kreatywną Europę komponent MEDIA, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Warszawa.JB
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  10.02.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Ogłoszono krótką listę kandydatów do Oscara
Krótki metraż "Play" często pokazywany i nagradzany na świecie w 2020
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll