PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Boże Ciało" Jana Komasy otrzymało nagrodę w kategorii Film Fabularny, a "Sweat" Magnusa von Horna w kategorii Odkrycie, w której była nominowana również "Alicja i Żabka" Olgi Bołądź (Studio Munka-SFP).
Wyniki Bestsellerów Empiku 2020 poznaliśmy we wtorek 9 lutego 2021 roku. Na gali zostali zaprezentowani zwycięzcy w  trzech głównych kategoriach: książka (literatura piękna, obyczajowa, dla dzieci, kryminał/sensacja/thriller, audiobook), muzyka (pop/rock, hip-hop, streaming) i film (film fabularny, animowany). Nagrody w ostatniej kategorii otrzymało "Boże Ciało" i "Kraina Lodu II".


"Boże Ciało" to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców.


"Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwi Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, na co dzień otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje ją poznać. Jednak kiedy wraca do domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością dzieli się swą codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. W główną rolę w "Sweat" wciela się Magdalena Koleśnik. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski.

Nagroda Odkrycie Empiku promuje i wskazuje szerszej publiczności młodych i zdolnych o wyjątkowym potencjale twórczym, których karierę warto śledzić. Doceniamy tych, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze.
MR
materiały promocyjne
Ostatnia aktualizacja:  10.02.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Dwa tygodnie na miłość na KFF VOD
Kino Kultura otwarte od 12 lutego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll