PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Stowarzyszenie FILMFORUM zaprasza do obejrzenia czterech spotkań z profesjonalistami z branży filmowej, które odbyły się podczas CINEMAFORUM - 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie.
Masterclassy poruszały tematykę reżyserii filmowej, scenariusza filmu krótkometrażowego, aktorstwa i montażu filmowego. O swoich doświadczeniach opowiadali: Zofia Domalik, Bartosz Kruhlik, Rafał Listopad i Michał Oleszczyk. Spotkania prowadzili Błażej Hrapkowicz i Marcin Radomski ze Stowarzyszenia FILMFORUM.

fot. materiały prasowe

Goście masterclassów:

Zofia Domalik - absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2019 r.). Laureatka nagrody w kategorii „Najlepszy debiut aktorski” na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za główną rolę w filmie „Wszystko dla mojej matki” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. W 2020 r. nagrodzona podwójnie na festiwalu OFF CAMERA w kategoriach „Najlepsza Aktorka” oraz „Rising Star” za film „Wszystko dla mojej matki”. Przygodę z filmem zaczęła główną rolą w filmie krótkometrażowym „Paryżanka” w reżyserii Stefana Łazarskiego. Zagrała także główna rolę w filmie krótkometrażowym „Koniec widzenia” w reżyserii Grzegorza Mołdy. Film był nominowany do Złotej Palmy w kategorii „Najlepszy film krótkometrażowy” na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. W teatrze możemy ją oglądać w spektaklu „8 kobiet” w Och Teatrze i w Teatrze Polskim w Warszawie w spektaklu „Dziady”.

Bartosz Kruhlik - absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jego filmy były pokazywane na wielu polskich i zagranicznych festiwalach. Najważniejsze selekcje: San Sebastian IFF, Tallinn BNFF, Karlove Wary IFF, Montreal WFF, Sarajevo FF, IDFA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Autor nagradzanych spotów społecznych. W 2019 r., jego debiut fabularny „Supernova” otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Rafał Listopad – montażysta filmowy, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor montażu nagradzanych w kraju i za granicą filmów fabularnych, filmów dokumentalnych, seriali fabularnych, teatrów telewizji, teledysków i filmów reklamowych. W swoim dorobku ma prawie dwadzieścia pełnometrażowych filmów fabularnych, kilkanaście filmów dokumentalnych, kilkaset filmów reklamowych.

dr Michał Oleszczyk - krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i tłumacz; wykładowca Wydziału "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wielokrotny ekspert oceny scenariuszy w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej i w funduszach regionalnych (Łódź, Śląsk, Mazowsze, Podkarpacie); w latach 2013-2016 dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego, Nagrody im. Krzysztofa Mętraka i Nagrody Onetu dla Bloga Roku; współpracuje z Filmoteką Narodową-Instytutem Audiowizualnym (FINA), RogerEbert.com, "Cineaste", Filmwebem. Prowadzi podcasty "SpoilerMaster" i "Foreign Correspondents" (z Sebastianem Smolińskim). Członek FIPRESCI i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jako programer i kurator organizował pokazy kina polskiego w Londynie, Dublinie i Nowym Jorku, a także napisał eseje do brytyjskich edycji polskiego kina dla Second Run DVD.

Zapraszamy do obejrzenia masterclassów:

„Reżyseria filmowa” – Bartosz Kruhlik

prowadzenie: Błażej Hrapkowicz
https://youtu.be/ozlnx-8F3ck

„Scenariusz filmu krótkometrażowego” – Michał Oleszczyk
prowadzenie: Błażej Hrapkowicz
https://youtu.be/UGN93ieLACU

„Aktorstwo filmowe” – Zofia Domalik

prowadzenie: Błażej Hrapkowicz
https://youtu.be/LqhAin4H1Ew

„Montaż filmowy” – Rafał Listopad
prowadzenie: Marcin Radomski
https://youtu.be/DyFVIIlFZO8


19. edycja CINEMAFORUM odbywała się online na platformie mojeekino.pl w dniach 4-8 listopada 2020 r.

Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerami programowymi imprezy byli: Goethe-Institut w Warszawie, British Council, Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, American Film Festival oraz Warszawska Szkoła Filmowa.

JB
Stowarzyszenie FILMFORUM
Ostatnia aktualizacja:  1.02.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
46. FPFF w Gdyni we wrześniu
Zakończyła się druga edycja programu IMPAKT
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll