PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Sweat" Magnusa von Horna otrzymał Nagrodę Cineuropa dla najlepszego europejskiego filmu na 32. Trieste Film Festival. Najlepszym filmem krótkometrażowym Festiwalu okazał się krótki metraż Damiana Kocura „Dalej jest dzień”.
"Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwi Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, na co dzień otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje ją poznać. Jednak kiedy wraca do domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością dzieli się swą codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. W główną rolę w "Sweat" wciela się Magdalena Koleśnik. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski.

"Sweat" zdobyło na FPFF w Gdyni Srebrne Lwy, a do tego nagrody dla najlepszego reżysera dla Magnusa Von Horna, za najlepszą rolę kobiecą dla Magdaleny Koleśnik, za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Aleksandry Koniecznej, za najlepszy montaż dla Agnieszki Glińskiej i za najlepsze zdjęcia dla Michała Dymka.

Najlepszym filmem krótkometrażowym okazał się obraz Damiana Kocura „Dalej jest dzień”. Film w reżyserii Damiana Kocura „Dalej jest dzień” to historia samotnego mężczyzny, który pracuje na małym promie rzecznym. Dzień po dniu mija mu na tych samych czynnościach, aż na jego drodze staje Mohammad, nielegalny imigrant. Nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym krótki film bierze też udział konkursie międzynarodowym tegorocznej edycji festiwalu w Clermont-Ferrand.
MR
Ostatnia aktualizacja:  1.02.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Zakończyła się druga edycja programu IMPAKT
Warsztaty online dla młodych producentów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll