PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Reżyserka filmu "We Have One Heart", wyprodukowanego przez Studio Munka-SFP, w rozmowie z Marcinem Radomskim opowiada o realizacji krótkego metrażu, wzruszającej historii, która stała się podstawą dokumentalnej animacji, a także co to znaczy być na długiej liście oscarowej. Film ma szansę trafić na short listę w kategorii krótkometrażowego filmu dokumentalnego.
"We Have One Heart" Katarzyny Warzechy wygrały prestiżowe festiwale filmowe, co otworzyło im drogę do nagrody amerykańskiej Akademii.- Bohaterów filmu: Adama i Anię Witkowskich znam od wielu lat. To ważne postaci na trójmiejskiej scenie artystycznej. Kiedy Ania opowiedziała mi historię o znalezionym po 40 latach ojcu Adama, wiedziałam, że jest to wspaniały temat na film. Kilka miesięcy szukałam odpowiedniej formy do opowiedzenia tego, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu. Animacja pomogła mi pokazać świat bohaterów uwiarygodniony materiałem dokumentalnym w postaci listów i zdjęć. Dzięki temu ożywiliśmy ten świat, a ja uniknęłam „gadających głów” – mówi Katarzyna Warzecha.

Marcin Radomski i Katarzyna Warzecha, fot. Sylwia Olszewska/SFP


Film opowiada historię Adama i jego rodziny. Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję wymienianą przed laty przez swoich rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Odnalezienie listów to dla Adama okazja, aby dowiedzieć się czegoś o ojcu, którego dotąd nie poznał. Twórcy "We Have One Heart" połączyli animację, archiwalne zdjęcia, prawdziwą korespondencję oraz współczesne ujęcia filmowe.

Od czasu swojej premiery na prestiżowym festiwalu Visions du Reel "We Have One Heart"  podróżuje cały czas. W październiku animowany dokument Katarzyny Warzechy otrzymał Złotego Hugo na Chicago International Film Festival.

Kadr z filmu, fot. materiały prasowe Studio Munka-SFP

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Silver Frame. Film otrzymał wsparcie z Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego „Pomerania Film”. Reżyserka, jak i wiele innych twórców filmu związani są z Trójmiastem. Bohaterem filmu Warzechy jest znany gdański artysta performer, muzyk, malarz Adam Witkowski. Kampanię filmu wsparło miasto Gdańsk, a także miasto Sopot oraz sopocka instytucja kultury Goyki 3 Art Inkubator. Filmem zajmuje się agencja The 2050 Group.
MR
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  25.01.2021
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
Branża filmowa w 2020 - podsumowanie (cz. II)
Znamy szczegóły tegorocznej Script Fiesty. Nowy konkurs i dyrektorzy artystyczni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll