PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Script Fiesta 9½ ogłosiła nabory do konkursu na koncepcję serialu internetowego. Największe w Polsce wydarzenie dla pasjonatów scenariopisarstwa odbędzie się w 2021 roku w zmienionej, tymczasowej formule. W wykładach, warsztatach mistrzowskich i projekcjach filmowych będzie można uczestniczyć online na platformie Think Film od 22 do 24 kwietnia.
Konkurs serialu internetowego

Serial internetowy to fenomen sieci, który przeżywa czas swojej świetności i rozkwitu. Brak formalnych granic? Swoboda w długości metrażu? Internetowa produkcja jawi się niczym sen scenarzysty, pragnącego w pełni skoncentrować swoją uwagę na konstruowaniu nieszablonowych, oryginalnych historii. Script Fiesta 9½ stawia przed scenarzystami wyzwanie i obietnicę wysokiej nagrody tj. 10 000 zł oraz szansy na przyszłą produkcję serialu na podstawie zwycięskiego konceptu. Do Konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie oryginalne (własne) koncepcje i scenariusze seriali internetowych. Adaptacje oraz inne formy filmowe nie będą brane pod uwagę. Wybór koncepcji serialu internetowego podzielony jest na dwa etapy. W I etapie uczestnicy mają możliwość nadsyłania prac do 19 marca 2021. Do II etapu Konkursu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie dziesięciu Uczestników. Finaliści zostaną ogłoszeni 1 kwietnia 2021 roku i zaproszeni na spotkanie z Jury. Udział w konkursie jest bezpłatny. 
Script Fiesta 9½ z nowymi dyrektorami artystycznymi, datą i tymczasową formułą

Od tego roku Script Fiesta będzie dowodzona przez Malwinę Czajka i Przemka Glajznera – pomysłodawców i organizatorów m.in. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz Serio Festiwalu. To duet, który wie jak ograniczenia i codzienną niepewność przekuć w udaną edycję, pełną zaskakujących rozwiązań programowych, a jednocześnie kontynuować najlepsze tradycje wydarzenia.  “Jestem pewna, że program tegorocznej edycji Script Fiesty, mimo że doświadczany z perspektywy własnej kanapy, zapewni Wam możliwość przeżycia przygody, zderzenia się z doświadczeniami znakomitych scenarzystów, zaproszonych ekspertów i zyskania nowej wiedzy i umiejętności.” - podkreśla Malwina Czajka


Wirtualnym centrum festiwalowym tegorocznej Script Fiesty 9½ będzie platforma Think Film. W programie doskonale znane uczestnikom formaty jak “Pitch Fiesta” czy “Targowisko twórczości”. Wydarzenia w sieci będą mieć zaskakującą, oryginalną formułę. Tradycyjnie wszystkie elementy programu będą dostępne bezpłatnie. “Na tegoroczną Script Fiestę 9½ przygotowujemy wydarzenia online z wielką troską o programową jakość i atrakcyjność formatów. Choć nie spotkamy się wszyscy fizycznie w tym roku, to mamy nadzieję, że wydarzenia online zaskoczą Was świeżością - merytoryczną i realizacyjną, pozwolą odnaleźć inspirację” - dodaje Przemek Glajzner.
 

Maciej Ślesicki w liście do widzów

Do uczestników Festiwalu Script Fiesta swój list skierował Maciej Ślesicki. Dyrektor i producent festiwalu podkreślił, że jubileuszowe plany na dużą 10. edycję festiwalu zostały pokrzyżowane i muszą poczekać na kolejny rok. Zapewnił jednak, że “9 i pół Script Fiesty” zaoferuje wyłącznie rzeczy ważne i przydatne w pracy zawodowej: Każdy warsztat czy spotkanie, które planujemy, dostarczy Wam wiedzy i poruszy wyobraźnię... Zmieniamy też formułę konkursu scenariuszowego. Tym razem będzie to konkurs na serial internetowy, a w jury zasiądzie m. in. nasza absolwentka Natasza Parzymies, której serial „Kontrola” zobaczyło na świecie 40 milionów ludzi! Pełny list Macieja Ślesickiego dostępny jest na stronie wydarzenia.

Scenario-stwór czyli plakat Script Fiesty 9½!

Identyfikacja graficzna Script Fiesty corocznie wpisuje się w programowe kierunki, trendy w designie i pół żartem, pół serio komentuje scenariopisarskie wyzwania stojące przed twórcami. Autorką tegorocznego plakatu jest Katarzyna Czapska, której scenario-stwór stał się symbolem tegorocznej edycji, ale i trudnego dla całej branży czasu. "Kiedy myślę o procesie tworzenia scenariusza - jego drodze od pierwszego słowa do obrazu filmowego - widzę mozolną, twórczą pracę, która wymaga wielozadaniowości, czasem kilku par rąk, zarwanych nocy i hektolitrów kawy. Powstał więc scenerio-stwór, scenerio-robot. Bo praca nad scenariuszem to: robota, robota, robota... - Katarzyna Czapska, autorka projektu.
MR
WSF
Ostatnia aktualizacja:  22.01.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Kasia Warzecha opowiada o kampanii oscarowej filmu „We Have One Heart”
Wystawa z okazji 95. urodzin Andrzeja Wajdy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll